کد خبر: 4089113
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۳
حجت‌الاسلام حمیدی:

دشمن اعتقادات دینی مردم را نشانه گرفته است

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: دشمنان به دلیل سیلی‌های محکمی که از این ملت خورده‌اند با سناریوهای مختلف علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم تلاش می‌کنند که انتقام بگیرند و امروز نیز مسائل دینی و اعتقادی را نشانه گرفته‌اند.

حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی رئیس دادگستری کرمان

به گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از روابط عمومی دادگستری، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی، رئیس‌کل دادگستری استان کرمان شامگاه ۹ مهرماه در جلسه شورای اداری شهرستان بافت از این شهرستان به عنوان منطقه‌ای ولایی و انقلابی یاد کرد و ادامه داد: مردم این شهرستان در دوران دفاع مقدس حماسه‌های بزرگی را رقم زده و شهدای بزرگی را به نظام و انقلاب هدیه کرده‌اند.

وی افزود: مردم بافت همواره با بصیرت کامل راه خود را به خوبی تشخیص داده و پشت سر ولایت حرکت کرده‌اند و سند زنده آن نیز همین اتفاقات نازلی است که در برخی شهرها رخ داد و با وجود تبلیغات فضای مجازی، گزارشی از همراهی مردم این شهرستان با ضد انقلاب و بدخواهان نظام اسلامی نداشته‌ایم.

رئیس‌کل دادگستری استان با بیان اینکه دشمن همواره مترصد است بهانه‌ای را پیدا کرده و موجی ایجاد کند و از این موج، بهره برداری خود را انجام دهد، افزود: مردم ما نقش خود برای حمایت از نظام و انقلاب را در صحنه‌های مختلف ایفا کرده‌ و نشان داده‌اند در هیچ شرایطی دست از اطاعت از رهبری و پشتیبانی از نظام مقدس جمهوری اسلامی بر نمی‌دارند.

وی گفت: دستگاه قضایی وظیفه خود می‌داند در هر جایی که حقی از فردی ضایع شده، بدون هیچ ملاحظه‌ای در راستای احقاق حق ورود کرده و نتایج بررسی‌های خود را نیز اعلام کند و علاوه بر دستگاه قضایی، نهادهای امنیتی و اطلاعاتی نیز این مسائل را به صورت دقیق بررسی می‌کنند.

مقام ارشد قضایی استان گفت: دشمنان با سوء استفاده از مسائل در لحظات اولیه موضوعات، که ابعاد آن مشخص نیست، سناریوهایی را طراحی و به جامعه القاء کرده و شایعه درست می‌کنند. خودشان قضاوت و حکم صادر می‌کنند و می‌خواهند افکار عمومی کشور ما را تحت تاثیر القائات خود قرار دهند؛ عده‌ای نیز خواسته یا ناخواسته، آگاهانه یا ناگاهانه در کشور حوادث و اغتشاشاتی ایجاد می‌کنند.

حجت‌الاسلام حمیدی افزود: دشمنان به دلیل سیلی‌های محکمی که از این ملت خورده‌اند با سناریوهای مختلف علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم تلاش می‌کنند که انتقام بگیرند و الان نیز مسائل دینی و اعتقادی را نشانه گرفته و ضروریات دینی و اعتقادات مردم را هدف قرار داده‌اند.

وی گفت: دشمنان تلاش می‌کنند مردم را از دین، مسجد، قرآن و اعتقادات دینی خود جدا کنند اما مردم با حضور میلیونی خود به صحنه آمدند و از نظام، انقلاب و ارزش‌های دینی دفاع کردند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر اینکه مردم ما مردمی بصیر و فهیم هستند، ادامه داد: در بین افراد دستگیر شده در حوادث اخیر نیز فراوانند کسانی که مزدور دشمن و یا مزدور سرویس‌های اطلاعاتی دشمن بوده‌اند و یا مربوط به گروهک‌های ضد اتقلاب و نفاق بودند که حساب این افراد از مردم جداست.

وی افزود: بیشتر دستگیرشدگان فریب خوردگانی هستند که با ارشاد و راهنمایی به مسیر درست بر می‌گردند و البته در بین دستگیر شدگان افرادی نیز هستند که باید در برابر کارها، تخریب‌ها و اغتشاشاتی که ایجاد کرده‌اند، پاسخگو باشند.

حجت‌الاسلام حمیدی تصریح کرد: کارگزاران و مسئولان خدمتگزار به مردم ممکن است گاهی خواسته و یا ناخواسته در اجرای مسئولیت‌های خود کوتاهی کنند و باید تلاش بیشتر از خود نشان دهیم تا به مردم خدمت کنیم تا در این شرایط اقتصادی و مشکلات ناشی از تحریم‌های ظالمانه دشمنان، مشکلات مردم برطرف شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر اینکه تلاش جهادی باید بر مبنای بصیرت و شناخت لازم از وضعیت موجود جامعه انجام شود، اظهار کرد: باید اعتقاد پیدا کنیم که باید به مردم خدمت کنیم و در ادامه با تلاش مجدانه در این مسیر گام برداریم.

وی گفت: دستگاه قضایی کار رسیدگی به پرونده‌های مردم، احقاق حق و  اجرای عدالت را بر عهده دارد و دیدگاه جهادی ایجاب می‌کند دستگاه قضایی دوشادوش نهادهای مردمی پا را از مسئولیت‌های خود فراتر بگذارد و در مسائل مربوط به اشتغال، تولید و سایر حوزه‌ها به کمک دولت بیاید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha