فرهنگ دفاع مقدس، بهترین نوع فرهنگ برای ارائه به جوانان است
کد خبر: 4215291
تاریخ انتشار : ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۲
رئیس سازمان نشر آثار و حفظ مشارکت زنان در دفاع مقدس:

فرهنگ دفاع مقدس، بهترین نوع فرهنگ برای ارائه به جوانان است

مریم مجتهدزاده با بیان اینکه در دروان دفاع مقدس جامعه اسلامی زمینه‌ساز ظهور تحقق یافته بود و لازم است بر مسئله دفاع مقدس مطالعه داشته باشیم، گفت: بهترین فرهنگی که می‌توانیم به نسل جوان انتقال دهیم فرهنگ دفاع مقدس است.

مریم مجتهدزاده رئیس سازمان نشر آثار و حفظ مشارکت زنان در دفاع‌مقدسبه گزارش ایکنا از کرمان، مریم مجتهدزاده، رئیس سازمان نشر آثار و حفظ مشارکت زنان در دفاع‌مقدس صبح امروز، ۲۳ اردیبهشت‌ماه در جلسه شورای راهبردی دفاع مقدس استان با بیان اینکه کرمان استانی متعلق به حاج قاسم است، گفت: شهید سلیمانی کارهای فرهنگی بسیار خوبی انجام داد و از فضای معنوی که حاج قاسم ایجاد کرده به خوبی بهره برده شده است.

وی تدوین کتاب «نقش زنان استان کرمان در دفاع مقدس» را اقدامی ارزشمند و قوی ارزیابی کرد و افزود: به دلیل تلاش دشمنان در راستای تطهیر رژیم طاغوت و عوض کردن جای جلاد و شهید، لازم است همانگونه که رهبر معظم انقلاب تأکید دارند، بر مسئله دفاع مقدس مطالعه داشته باشیم.

مجتهدزاده ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران یک نوآوری در نوع مدیریت بود که پیام آزادی‌خواهی خود را به همه جهان فرستاد. مدل انقلاب و دفاع مقدس این بود با ایمان به خدا و وحدت مردم معجزات یکی پس از دیگری رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه در دروان دفاع مقدس جامعه اسلامی زمینه‌ساز ظهور تحقق یافته بود، تصریح کرد: آن دوران محلی برای شکوفایی انسان‌ها شد و جبهه زمینه تحول افراد را ایجاد کرد. مقام معظم رهبری می‌فرمایند هر چه ذهن انسان را به خدا، دین و انقلاب نزدیک کند، فرهنگ است و چه چیزی بهتر از دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدا؛ اگر ما روایت نکنیم، دیگران تاریخ را برای ما می‌سازند و روایت می‌کنند.

رئیس سازمان نشر آثار و حفظ مشارکت زنان در دفاع‌مقدس بیان کرد: بهترین تاریخ و عقبه ما فرهنگ دفاع مقدس است و بهترین فرهنگی که می‌توانیم به نسل جوان انتقال دهیم فرهنگ دفاع مقدس است. غربی‌ها تئوری‌های زیادی دادند که هیچکدام انسان‌ساز نبودند در حالی‌که ما بهترین مدیریت، یعنی مدیریت حاج قاسم را داریم.

مجتهدزاده با بیان اینکه مکتب حاج قاسم تولید انسان فرهنگی و تولید انسانِ شهید کرده، گفت: اگر دنبال باقیات الصالحات هستید در موضوع دفاع مقدس مجاهدت کنید که شهدا دست شما را می‌گیرند و انس با شهدا توفیق است.

انتهای پیام
captcha