کد خبر: 4077400
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۱

اعلام برنامه‌های سفر رئیس‌جمهور به کرمان

استاندار کرمان با تشریح برنامه‌‌های سفر دو روزه رئیس‌جمهور به استان کرمان، گفت: حجت‌الاسلام رئیسی ساعت ۱۸:۳۰ امروز، ۲۰ مرداد در مصلای کرمان با مردم دیدار می‌کنند.

محمدمهدی فداکار استاندار کرمان

به گزارش ایکنا از کرمان به نقل از روابط عمومی استانداری، محمدمهدی فداکار، استاندار کرمان شامگاه چهارشنبه، ۱۹ مرداد در تشریح برنامه‌ها و جزئیات سی‌ویکمین سفر استانی حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی که ۲۰ و ۲۱ مردادماه به کرمان انجام‌ می‌شود، گفت: رئیس‌جمهور عصر پنج‌شنبه، ۲۰ مرداد‌ وارد کرمان می‌شود.

استاندار کرمان از برکات سفر رئیس‌جمهور و هیئت دولت به استان‌ها گفت: تقویت رابطه ملت و دولت در سفرهای استانی ایجاد می‌شود و اعتماد مردم به دولت و سرمایه اجتماعی افزایش می‌یابد. دومین نکته در سفرهای استانی، مصوبات و اعتبارات سفر است که در سفر حجت‌الاسلام رئیسی به کرمان نیز شاهد این مهم خواهیم بود.

فداکار با بیان اینکه حضور میدانی مسئولان در شهرستان‌ها، زمینه‌ساز تصمیمات مهمتر خواهد بود تا وزرا تصمیم بهتر و منطبق بر واقعیات بگیرند، گفت: رئیس‌جمهور و هیئت دولت تا جمعه شب ۲۱ مرداد مهمان مردم کرمان خواهند بود.

وی در خصوص دیدارهای عمومی رئیس‌جمهور در استان کرمان گفت: حجت‌الاسلام رئیسی ساعت ۱۸:۳۰ روز پنج‌شنبه، ۲۰ مرداد در محل مصلای کرمان با مردم کرمان دیدار دارند که منتظر قدوم هم‌استانی‌ها هستیم. همچنین جمعه، ۲۱ مرداد در سفر به شهرستان جیرفت ساعت ۱۰ صبح در مصلای این شهر دیدار مردمی خواهند داشت.

استاندار کرمان با بیان اینکه دیدارهای تخصصی رئیس‌جمهور از جمله نشست بررسی مسائل اقتصادی استان با تأکید بر حوزه معادن با حضور وزرا برگزار می‌شود؛ از نشست حجت‌الاسلام رئیسی با نخبگان فرهنگی، سیاسی، رسانه‌ای و خانواده شهدا در استان کرمان خبر داد و افزود: شورای اداری استان از مهمترین جلسات حوزه کاری است که با حضور وزاری دولت انجام می‌شود.

فداکار بیان کرد: پایان‌بخش سفر رئیس‌جمهور به استان کرمان، نشست خبری در عصر جمعه، ۲۱ مرداد است که جمع‌بندی و مصوبات سفر اعلام می‌شود.

استاندار کرمان از تشکیل میز خدمت دستگاه‌های اجرایی در سفر هیئت دولت به استان کرمان خبر داد و گفت: معاونان وزرا در دستگاه‌های مربوطه خود حضور می‌یابند و به عنوان نماینده تام‌الاختیار وزیر پاسخگوی مراجعات مردمی هستند.

وی با بیان اینکه سامانه تلفنی ۱۱۱ نیز فعال است و هم استانی‌ها می‌توانند درخواست خود را مطرح کنند تا توسط کارشناسان ثبت و پیگیری شود، تصریح کرد: تعدادی از وزرا نیز به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در شهرستان‌های مختلف استان حضور می‌یابند و ضمن بررسی مسائل و مشکلات مردم در شورای اداری آن شهرستان شرکت کرده و جمع‌بندی آن را به رئیس‌جمهور ارائه می‌دهند.

فداکار بیان کرد: آب از بزرگترین چالش‌های استان کرمان است و با خط انتقال از خلیج فارس، شرکت‌های بزرگ صنعتی بار خودشان را در حوزه آب از شبکه‌های داخل استان برداشتند. طرح‌هایی نیز برای تأمین آب استان به ویژه در بخش شرب دیده شده که در سفر رئیس جمهور به استان مطرح و تأمین اعتبار می‌شود. در خصوص مصوبات سفر، طی فرآیند طولانی از مدت‌ها قبل با محوریت معاونت عمرانی استانداری، درخواست‌ها و پروژه‌های دستگاه‌‌های اجرایی دریافت شدند و با حضور نمایندگان دولت و اهمیت پروژه‌ها بررسی و ارزیابی شدند.

استاندار کرمان در پایان گفت: بیش از ۲۰۰ پروژه مهم بررسی و دیده شده است در حوزه راه، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، زیرساخت، دانشگاه‌ و... که امیدواریم این اعتبارات به سرعت جذب شده و شاهد افتتاح آن‌ها باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha