کد خبر: 4058121
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۷

آیین تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری کرمان برگزار شد

آیین تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری استان کرمان با حضور معاون اول قوه قضائیه، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان و جمعی از مسئولین استان، ۲۹ اردیبهشت‌ماه در کرمان برگزار شد.

آیین تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری کرمان

به گزارش ایکنا از کرمان آیین تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری استان کرمان با حضور معاون اول قوه قضائیه، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، استاندار کرمان، فرمانده سپاه ثارالله استان، نمایندگان کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین استان امروز، ۲۹ اردیبهشت در کرمان برگزار شد.

حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، در این آیین ضمن گرامیداشت یاد شهدا با بیان اینکه پذیرش و واگذاری مسئولیت باید صادقانه باشد، گفت: ملاک سنجش مسئولیت در دنیا و آخرت صادقانه عمل کردن است.

وی با اشاره به اهمیت دستگاه قضا که چشم امید مظلومان به آن دوخته شده است، ویژگی‌های صداقت، دیانت و عدالت محوری، دانش، روحیه تعامل، تجربه و شناخت عمیق نسبت به استان را از جمله محورهای موفقیت یدالله موحد رئیس کل سابق دادگستری کرمان برشمرد و گفت: مهمترین ویژگی حجت‌الاسلام حمیدی رئیس کل دادگستری کرمان، نگاه صادقانه و رعایت جهاد تقوا و تجربه است که امیدواریم در مسئولیت خود توفیق داشته باشند.

محمدمهدی فداکار استاندار کرمان نیز بیان کرد: از ضرورت‌های حکومت در جامعه اسلامی اقامه عدل است و اقامه آن از شئون ولی‌فقیه و امام جامعه است که به قضات و مسئولین مربوطه تنفیذ می‌شود و مسئولیت بسیار مهمی است.

حجت‌الاسلام موسی غضنفری رئیس کمیسیون حقوقی مجلس در این مراسم با بیان اینکه هدف انقلاب اسلامی بستر سازی برای ظهور است، گفت: اگر هدف انقلاب را درک کنیم شب و روز خدمت خواهیم کرد که نمونه آن شهید سلیمانی است.

وی با بیان اینکه شرایط موجود می‌طلبد تمام نیروها تعامل خوبی داشته باشند و برای حل مشکلات تلاش کنند، گفت: با وجود تمام تهدیدات و توطئه‌ها مسئولان باید شبانه‌روز تلاش کنند و با شناسایی راه‌های نفوذ دشمن، اعتماد را به جامعه بازگردانند.

یدالله موحد نیز در این آیین با بیان اینکه به مدت ۳۱ سال در حوزه قضایی در خدمت مردم کرمان بودم به اقدامات انجام شده در ۸ سال مسئولیت خود به عنوان عالی‌ترین مقام قضایی استان پرداخت و گفت: آنچه که از اقدامات انجام شده بیان می‌شود دستاورد نظام قضایی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه قضایی و تسهیل دسترسی مردم به عدالت قضایی است و کار یک نفر نیست.

وی با بیان اینکه اقدامات انجام شده برنامه‌ محور بود و بر اساس مطالعات انجام شده بنا شد برای توسعه عدالت در مناطق محروم اقداماتی انجام شود که در این راستا ایجاد واحد قضایی در ۸ حوزه قضایی استان و ۵ مرکز قضایی در شهر کرمان در دستور کار قرار گرفت و به انجام رسید.

موحد ادامه داد: در حوزه منابع انسانی چالش جدی وجود داشت و تعدادی از قضات غیر بومی بودند که در این ارتباط قضات بومی جذب و تعداد قضات استان از ۲۶۰ نفر به ۴۰۰ نفر رسید. همچنین برگزاری ۵ دوره کارآموزی، اقدامات رفاهی، سلامتی و پزشکی از جمله اقدامات انجام شده است.

وی در پایان افزود: کاهش پرونده‌های قضایی، تثبیت مالکیت اراضی، مبارزه با حاشیه نشینی، مبارزه با فساد و... از جمله اقدامات بزرگی است که انجام شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :