کد خبر: 3881831
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰
علیدادی‌سلیمانی:
امام جمعه کرمان با بیان اینکه در فرهنگ اسلامی مسجد کانون تربیت است گفت: نیروی انسانی در حوزه‌های مختلف می‌تواند در مسجد تربیت اسلامی پیدا کند و مسجد یک ظرفیت عظیم است.

به گزارش ایکنا از کرمان، حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی امام جمعه کرمان امروز پنج‌شنبه، 8 اسفندماه در جلسه شورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان با تسلیت شهادت امام هادی(ع) گفت: همان‌طور که مسجد در ظاهر و فیزیک آن یک ارکانی دارد در محتوا نیز مسجد دارای ارکانی است.

وی با بیان اینکه در فرهنگ اسلامی مسجد کانون تربیت است افزود: نیروی انسانی در حوزه‌های مختلف می‌تواند در مسجد تربیت اسلامی پیدا کند و مسجد یک ظرفیت عظیم است.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه در صدر اسلام نیز مسجد محور تربیت جامعه بوده است تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نهادهایی که در حوزه مسجد ماموریت داشتند وارد عمل شدند تا سهم خود را عملیاتی کنند.

وی با بیان اینکه امام جماعت محور وحدت در مسجد است و قبل از انقلاب که دولت‌ها نگاهی به مسجد نداشتند همه امور مسجد با محوریت امام جماعت انجام می‌شد اظهارکرد: جزیره‌ای عمل کردن در مساجد نتیجه‌بخش نیست و تمام ارکان مسجد باید با هم‌فکری و همراهی لازم فعالیت‌های مسجد را به پیش ببرند.

حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی با تأکید بر اینکه نقش مساجد در پیروزی انقلاب اسلامی بسیار اثرگذار بوده و همانطور که مساجد کانون انقلاب بودند در ادامه نیز می‌توان در بقای انقلاب از این ظرفیت استفاده کرد افزود: در استان کرمان حدود سه هزار و 500 مسجد وجود دارد که رسیدگی به همه آنها بدون مشارکت مردم کار بسیار سختی است.

وی با عنوان اینکه تقریبا یک سوم مساجد استان کرمان فعال هستند بیان کرد: مرکز استان کرمان از نظر مساحت به 14 قسمت تقسیم‌بندی شده و 14 مسجد محوری در آنها تعیین شده است.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه در گام دوم در هر شهرستان نیز یک مسجد محوری انتخاب و فعالیت‌های لازم در آنها برنامه‌ریزی می‌شود اظهارکرد: در مجموع 22 مسجد دیگر به این 14 مسجد اضافه می‌شود.

وی با ابراز اینکه مصوباتی که در مرکز برای استان‌ها گرفته می‌شود پیوست عملی برای آن تعیین نشده است تأکید کرد: نیاز است مصوبات براساس هر منطقه و نیازهای آن منطقه باشد تا عملیاتی شود.

حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه معمولا تمام این مصوبات کلی بوده و امکان پیاده کردن آنها در عمل مشخص نیست گفت: اینکه عده‌ای در تهران بنشینند و البته تصمیمات به حقی هم بگیرند اما در داخل استان نشود آنها را اجرایی کرد و یا نیازهای استان نباشد، فایده ندارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: