ظرفیت ایکنا برای ترویج مباحث نماز و مهدویت به کار گرفته می‌شود
کد خبر: 4220592
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۲
مدیر ستاد اقامه نماز کرمان:

ظرفیت ایکنا برای ترویج مباحث نماز و مهدویت به کار گرفته می‌شود

حجت‌الاسلام عربپور بر لزوم کار تخصصی رسانه‌ای در حوزه مهدویت، نماز و ولایت امام علی(ع) تأکید کرد و گفت: طرح «یاران موعود» قرار است از سال تحصیلی جدید در سطح دانشجویی نیز برگزار شود که می‌توان از ظرفیت خبرگزاری ایکنا و جهاددانشگاهی در این خصوص استفاده کرد.

نشست مدیر ستاد اقامه نماز کرمان با خبرنگارانبه گزارش ایکنا از کرمان، حجت‌الاسلام مهدی عربپور، مدیر ستاد اقامه نماز استان کرمان امروز، ۲۰ خردادماه در نشست با فعالان رسانه‌ای نماز، مهدویت و غدیر در کرمان، با بیان اینکه کار در این سه حوزه به‌صورت دلی و براساس ایمان و اعتقاد انجام می‌شود، گفت: در ستاد غدیر، مهدویت و نماز کرمان نیرو و بودجه مشخصی نداریم اما چهره‌های رسانه‌ای، فرهنگی و... در خصوص این مباحث در استان فعالیت می‌کنند و با ستادها همکاری دارند که مایه افتخار است.

وی ضمن قدردانی از فعالیت خبرگزاری‌های ایکنا و شبستان در کرمان که به‌صورت تخصصی در حوزه دین و مباحث مربوط به مهدویت، نماز و غدیر کار می‌کنند، افزود: مهدویت، نماز و ولایت امام علی(ع) از مسائلی هستند که باید بیشتر شناخته شوند که در این زمینه فعالیت‌های رسانه‌ای به ویژه برای نسل جوان بسیار اثرگذار است.

حجت‌الاسلام عربپور با اشاره به طرح‌های مهدوی متعددی که در کرمان انجام می‌شود مانند طرح «یاران موعود» و «سه‌شنبه‌های مهدوی»، تصریح کرد: طرح یاران موعود تاکنون در مدارس کرمان اجرا شده و قرار است از سال تحصیلی جدید در سطح دانشجویی نیز این طرح را برگزار کنیم که می‌توان از ظرفیت خبرگزاری ایکنا و جهاددانشگاهی در این خصوص استفاده کرد.

مدیر ستاد اقامه استان در ادامه با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی تربیت مربی نماز و مهدویت در کرمان، اظهار کرد: در سال‌های گذشته حدود ۱۸۰۰ نفر دوره‌های مهدویت را گذرانده‌اند که در حال حاضر حدود ۱۰۰ نفر مربی در کرمان هستند. همچنین سال گذشته در مدرسه علمیه زینبیه کرمان برای طلبه‌های سطح دو دوره‌هایی برگزار شد که در حال آموزش هستند اما در حوزه غدیر مربی آنچنانی نداریم که در این حوزه باید برنامه‌ریزی شود.

در این نشست خبرنگار ایکنا کرمان نیز ضمن تشریح فعالیت‌های این خبرگزاری، برگزاری نشست‌های تخصصی نماز و مهدویت در استان کرمان را ضروری دانست و گفت: در خبرگزاری ایکنا و جهاددانشگاهی این ظرفیت برای برگزاری نشست‌های تخصصی فراهم است و می‌توان با همکاری ستاد مهدویت و اقامه نماز استان نشست‌های تخصصی برای اقشار مختلف به‌ویژه جوانان و دانشجویان در راستای جهاد تبیین و مقابله با انحرافات برگزار کرد.

در پایان این نشست از فعالیت‌های عطیه باقری چاروک، خبرنگار ایکنا کرمان به پاس فعالیت‌های رسانه‌ای در حوزه نماز، مهدویت و غدیر با اهدای لوح سپاس، تجلیل شد.

انتهای پیام
captcha