عزاداری متمرکز هیئت‌های مذهبی کرمان برگزار می‌شود
کد خبر: 4220330
تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۵
همزمان با ماه محرم

عزاداری متمرکز هیئت‌های مذهبی کرمان برگزار می‌شود

رئیس سازمان تبلیغات شهرستان کرمان با اشاره به وجود حدود ۶۰۰ هیئت مذهبی در شهر کرمان گفت: تلاش داریم عزاداری متمرکز هیئت‌های مذهبی کرمان ششم ماه محرم امسال با حضور همه هیئت‌های مذهبی در کرمان برگزار شود.

عزاداری هیئت‌های مذهبی کرمانبه گزارش ایکنا از کرمان، حجت‌الاسلام مهدی حسنی، رئیس سازمان تبلیغات شهرستان کرمان امروز، ۱۹ خردادماه در جریان دیدار اعضای شورای هیئت‌های مذهبی کرمان با امام جمعه این شهر با اشاره به وجود حدود ۶۰۰ هیئت مذهبی در شهر کرمان گفت: از این تعداد بیش از ۳۰۰ هیئت دارای مجوز و حدود ۳۰۰ هیئت مردمی نیز بدون مجوز در حال فعالیت هستند.

وی کار شورای هیئت‌های مذهبی را حمایت و ساماندهی همه هیئات مذهبی دانست و تصریح کرد: سعی کردیم بین هیئت‌های مردمی و سنتی دیوارکشی صورت نگیرد و تلاشمان بر این است یک وحدت و انسجام بین هیئت‌های مذهبی شکل بگیرد.

حسنی با بیان اینکه مناسبت‌ عید غدیر را در پیش داریم و در حال برنامه‌ریزی هستیم تا امسال برنامه‌های متفاوتی اجرا کنیم، افزود: یکی از برنامه‌های مهم شورا زنده‌نگه داشتن سالروز شهادت اهل‌بیت‌(ع) است که به غیر از مراسم شاخص در حال انجام است مانند دسته‌روی هیئت‌ها در ایام شهادت‌ ائمه اطهار(ع) که در کرمان برگزار می‌شود.

رئیس سازمان تبلیغات شهرستان کرمان با اشاره به تشکیل مجمع‌الذاکرین کرمان به‌ همت خادم‌الحسین مرحوم ایرج کامیابی، اظهار کرد: یکی دیگر از برنامه‌هایی که پیگیری می‌شود عزاداری متمرکز هیئت‌های مذهبی کرمان است که تلاش داریم این برنامه ششم ماه محرم امسال با حضور همه هیئت‌های مذهبی کرمان برگزار شود که نیازمند حمایت، هماهنگی و همکاری است.

انتهای پیام
captcha