بیش از 215 میلیارد تومان تسهیلات به نیازمندان کرمانی پرداخت شد
کد خبر: 4220051
تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۵

بیش از 215 میلیارد تومان تسهیلات به نیازمندان کرمانی پرداخت شد

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از پرداخت 215 میلیارد و 807 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه طی سال 1402 توسط صندوق امداد ولایت کمیته امداد استان کرمان به مددجویان و اقشار نیازمند خبر داد و گفت: بخشی از این وام‌ها در راستای حمایت از زوج‌های نابارور پرداخت شده است.

ناصر عسکری نژاد مدیر کل کمیته امداد کرمانبه گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد، ناصر عسکری‌نژاد، مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در آستانه هشتمین سالروز تأسیس صندوق امداد ولایت گفت: صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت بهمن 1395 در راستای ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه و توسعه بانکداری اسلامی و در جهت پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به نیازمندان در استان کرمان افتتاح شد.

وی افزود: صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت کمیته امداد استان کرمان در سال 1402 با پرداخت 13 هزار و 128 فقره وام قرض‌الحسنه به مبلغ 215 میلیارد و 807 میلیون تومان و پرداخت 1028 فقره تسهیلات به مبلغ 14 میلیارد و 197 میلیون تومان در سال 1403 توانسته اقدامات مؤثری در راستای احیای سنت قرض‌الحسنه و رفع مشکلات نیازمندان واقعی بردارد.

عسکری‌نژاد تأمین حداقل نیازهای اساسی خانوارهای نیازمند همراه با حفظ کرامت انسانی و رشد ایمانی را در بسترهای ایجاد شده برای مساعدت به آنها از اهداف صندوق امداد ولایت اعلام کرد و ادامه داد: این صندوق به عنوان بازوی کمیته امداد و امین جامعه در ارائه خدمات متمایز قرض‌الحسنه از طریق جذب و هدایت هدفمند منابع، کمک‌ها، هدایا و نذورات اشخاص حقیقی و حقوقی برای تأمین نیازهای ضروری و غیرتجاری جامعه هدف، فعالیت می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با دعوت از خیران برای ترویج سنت قرض الحسنه، به طرح‌های این صندوق اشاره کرد و گفت: حساب سپرده پس‌انداز قرض‌الحسنه عادی، سپرده قرض‌الحسنه ویژه، وجوه اداره شده و حساب مشارکت‌های مردمی صندوق امداد ولایت به منظور کمک به پرداخت وام به نیازمندان از جمله طرح‌های این صندوق است.

عسکری‌نژاد اظهار کرد: صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در تلاش است تا با طرح‌های اجرایی، مشارکت اجتماعی گروه‌های مختلف جامعه را جذب کرده و نسبت به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه و جلب اعتماد آنها نسبت به صندوق اقدامات ارزنده‌ای را انجام دهد.

انتهای پیام
captcha