برنامه‌های آموزشی نماز و مهدویت منتهی به رفتارهای نو شود
کد خبر: 4215848
تاریخ انتشار : ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۴۵
قائم‌مقام ستاد اقامه نماز کشور:

برنامه‌های آموزشی نماز و مهدویت منتهی به رفتارهای نو شود

سیداحمد زرهانی با تأکید بر اینکه برنامه‌های آموزشی نماز و مهدویت را باید مهندسی کنیم، گفت: این برنامه‌ها باید منتهی به رفتارهای نو شده و سبک زندگی مصلین و مهدوی ایجاد کند.

جلسه مشترک نماز و مهدویت کرمانبه گزارش ایکنا از کرمان، سیداحمد زرهانی، قائم‌مقام ستاد اقامه نماز کشور، روز گذشته، ۲۵ اردیبهشت‌ماه در جلسه مشترک نماز و مهدویت استان کرمان، با بیان اینکه نماز با آفت کاهلی، مهدویت با آفت تحریف و قرآن با آفت مهجوریت مواجه است، گفت: به‌دليل وجود این آفت‌ها حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی با هدایت امامین انقلاب برای رفع این کاستی‌ها اقدام کردند و امروز در هر استانی با سپاهی از پیشگامان و پرچمداران حوزه نماز، قرآن و مهدویت مواجه هستیم که سرمایه‌های بزرگی هستند.

وی بر لزوم برنامه‌ریزی برای بهره‌برداری از سرمایه‌های نماز، قرآن و مهدویت تأکید کرد و افزود: باید با سعه‌صدر برنامه‌ریزی کرده، اشکالات را پذیرفته و برای رفع آن چاره‌اندیشی و از ابزارهای تشویق به نحو مطلوب استفاده کنیم تا با انگیزه بیشتری کار کنند. همچنین باید دایره نیروی انسانی را گسترش داده و در اجرای دوره‌های آموزشی سعه‌صدر بیشتری داشته باشیم.

زرهانی با بیان اینکه آموزش‌های ارائه شده به این افراد باید دارای سه اثر باشند، تصریح کرد: این تأثیر شامل افزایش دانش، ایجاد بینش و کُنش و رفتارهای نو است که به ترتیب با آموزش‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت محقق می‌شود.

قائم‌مقام ستاد اقامه نماز کشور با تأکید بر اینکه برنامه‌های آموزشی نماز و مهدویت را باید مهندسی کنیم، اظهار کرد: این برنامه‌ها باید منتهی به رفتارهای نو شده و سبک زندگی مصلین و مهدوی ایجاد کند و افراد تحت تعلیم هم باید این مراحل را پشت سر بگذارند. اهداف نماز و مهدویت را زمانی می‌توان محقق کرد که به یک میزان فکر، راهکار و برنامه مشترک داشته باشیم.

وی با اشاره به وجود بیش از هزار مربی نماز در سراسر کشور، بر لزوم آموزش تخصصی مهدویت به این مربیان تأکید کرد و افزود: محبت اهل‌ بیت(ع) از مشترکات شیعه و سنی و مهدویت راه نجات بشر در بحران‌های غرب و بن‌بست لیبرال دموکراسی است. امام زمان(عج) را باید به زبان روز معرفی کنیم و اینکه در روایات آمده در زمان ظهور، حضرت عیسی(ع) در رکاب امام مهدی(عج) است یعنی تمدن غرب تسلیم تمدن نوین اسلامی می‌شود.

قائم‌مقام ستاد اقامه نماز کشور در پایان گفت: در آموزش مهدویت باید پهنه جهانی، امت اسلامی و پهنه‌ مکتب اهل‌ بیت(ع) را ببینیم و سربازی را برای امام زمان(عج) تربیت کنیم که مهدویت را در بُعد جهانی، امت اسلامی و مکتب اهل‌ بیت(ع) تبیین کند.

انتهای پیام
captcha