حمایت بیش از شش‌هزار معلم کرمانی از ایتام و محسنین
کد خبر: 4213197
تاریخ انتشار : ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۳

حمایت بیش از شش‌هزار معلم کرمانی از ایتام و محسنین

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: ۶۴۴۰ معلم نیکوکار کرمانی در قالب طرح اکرام ایتام حمایت ۸۰۳۹ فرزند یتیم و محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان را برعهده دارند.

ناصر عسکری نژاد مدیر کل کمیته امداد کرمانبه گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد، ناصر عسکری‌نژاد، مدیرکل کمیته امداد استان کرمان ضمن تبریک هفته معلم و گرامیداشت یاد و خاطره شهید مرتضی مطهری، گفت: از بین بردن فقر تحصیلی بین نسلی در بین خانواده‌های تحت حمایت از مهم‌ترین گام‌های این نهاد در توانمندسازی جامعه هدف است که این امر مهم با پرداخت کمک‌هزینه‌های تحصیلی و ارائه خدمات حمایتی دنبال می‌شود. 

وی ضمن قدردانی از مشارکت خوب جامعه فرهنگی استان به ویژه معلمان در حمایت از ایتام و خانواده‌های نیازمند، اظهار کرد: جامعه فرهنگی و معلمان در برابر پدیده‌های اجتماعی بی‌تفاوت نبوده و همواره نقش خود را در هدایت جامعه به سمت فعالیت‌های خیرخواهانه و ایثارگری اجتماعی به‌درستی ایفا کرده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان تصریح کرد: در حال حاضر ۶۴۴۰ معلم نیکوکار کرمانی در قالب طرح اکرام ایتام حمایت ۸۰۳۹ فرزند یتیم و محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان را بر عهده دارند.

عسکری‌نژاد با تأکید بر اینکه معلمان علاوه بر تعلیم و تعلم، آموزگار مهرورزی نیز هستند، گفت: معلمان و اقشار مختلف برای شرکت در طرح اکرام ایتام و محسنین می‌توانند از طریق ارسال عدد یک به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۳۳۳ و یا مراجعه به سایت اکرام به نشانی ekrame. emdad. ir حمایت مادی و معنوی ایتام تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان را برعهده بگیرند.

یادآور می‌شود، هم اکنون ۲۷ هزار و ۵۴۸ فرزند یتیم و محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند که ۴۴۱ نفر از این ایتام فاقد حامی و نیازمند حمایت خیران هستند.

 

انتهای پیام
captcha