تولید مهمترین محور چرخه اقتصادی است
کد خبر: 4212779
تاریخ انتشار : ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۸

تولید مهمترین محور چرخه اقتصادی است

دستیار رئیس‌جمهور در امر مردمی‌سازی دولت با بیان اینکه تولید، مهمترین محور چرخه اقتصادی و فصل مشترک تمام صاحب‌نظران حوزه اقتصاد است، گفت: بنیه اقتصادی با تولید اصلاح می‌شود.

نشست فرمانداران و دستیاران مردمى‌سازى فرمانداران استان کرمانبه گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از روابط عمومی استانداری، نشست فرمانداران و دستیاران مردمى‌سازى فرمانداران استان کرمان با موضوع تبیین شعار سال صبح امروز، نهم اردیبهشت‌ماه با حضور دستیار رئیس جمهور در امر مردمى‌سازى دولت در محل سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد. 

سیداحمد عبودتیان، دستیار رئیس جمهور در امر مردمى‌سازى دولت در این نشست، مهمترین محور در چرخه اقتصادی را تولید دانست و گفت: تولید، فصل مشترک تمام صاحب‌نظران حوزه اقتصاد است. اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بر تولید تأکید دارند، همه گروه‌ها و رده‌های سنی با تولید ارتباط برقرار می‌کنند و قانون مشترک برای نقش‌آفرینی همه گروه‌هاست‌. 

وی به رابطه مستقیم تولید با ارزش پول ملی، مهار تورم، اشتغال و درآمد مردم اشاره کرد و افزود: بنیه اقتصادی با تولید اصلاح می‌شود. رهبر معظم انقلاب بر جهش تولید تأکید دارند، زيرا کشور با عقب‌ماندگی ۱۰ ساله و رکود مواجه بوده و جهش با حضور مردم محقق می‌شود. 

عبودتیان اظهار کرد: باید الگوهای موفق را نشان دهیم که مردم چه اقدامات ارزشمندی می‌توانند انجام دهند. با سرمایه‌های خُرد مردمی‌سازی امکان دارد، آسیب‌ها نیز در صورت خسارت و ناموفق بودن کمتر است. 

 مشارکت مردم در حوزه اقتصاد

علی بیگ‌زاده، معاون، توسعه مدیریت و منابع استاندار کرمان در این نشست به فرمایشات مکرر رهبر معظم انقلاب بر اهمیت تولید اشاره کرد و گفت: موتور محرکه و راه توسعه کشور، تولید است و فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص مشارکت مردم، بحث کاملاً علمی است. 

وی، مشارکت مردم در حوزه اقتصاد و تولید را هویت‌بخشی به مردم دانست و ادامه داد: دولت فقط باید کارهایی را انجام دهد که مردم نمی‌توانند و یا نمی‌خواهند انجام دهند. عمده مسئله کنونی کشور ما اقتصادی است و «جهش تولید با مشارکت مردم» راه حل اصلی آن است. دولت تنها باید بحث‌های پشتیبانی، نظارت و حمایت در امور را داشته باشد. 

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کرمان با بیان اینکه مردمی‌سازی اقتصادی در واقع گذار از رقابت به مشارکت است، از انتخاب و صدور احکام تمام دستیاران فرمانداران در امر مردمی‌سازی دولت خبر داد.

انتهای پیام
captcha