اعزام بیش از ۵ هزار دانش‌آموز کرمانی به اردو‌های راهیان‌نور
کد خبر: 4198111
تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۵

اعزام بیش از ۵ هزار دانش‌آموز کرمانی به اردو‌های راهیان‌نور

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از اعزام بیش از ۵ هزار دانش‌آموز کرمانی به اردو‌های راهیان‌نور خوزستان در سال جاری خبر داد و گفت: تاکنون بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز دختر در آذرماه و دی‌ماه امسال به اردو‌های راهیان‌نور اعزام شده‌اند و اعزام بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز نیز تا پایان بهمن ماه در دستور کار است.

راهیان‌نوربه گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش، رضا رضایی، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در منطقه اروند یادمان شهدای منطقه والفجر ۸ و در جمع دانش‌آموزان پسر شرکت‌کننده در اردوهای راهیان‌نور از اعزام بیش از ۵ هزار دانش‌آموز کرمانی به اردو‌های راهیان‌نور خوزستان خبر داد و گفت: اعزام دانش‌آموزان به مناطق جنگی کاری ارزشمند است که توسط سپاه پاسداران با همکاری آموزش و پرورش انجام می‌شود.

وی اجرای طرح اردوهای راهیان‌نور را بهترین فرصت برای شناخت بیشتر از دوران دفاع مقدس و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت از نسل قبلی به نسل جدید دانست و با اشاره به هجمه وسیع تبلیغاتی دشمن علیه نظام، افزود: امروز دانش‌آموزان در سنگر علم و دانش نقش بسیار مهمی در خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان نظام و انقلاب بر عهده دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: در هشت سال دفاع مقدس رزمندگان، شهدا و جانبازان با رشادت‌ها و جوانمردی‌های خود در مقابل دشمنان ایستادند و افتخارات بسیاری را برای ملت و کشور آفریدند.

رضایی با بیان اینکه دانش‌آموزان به عنوان سفیران شهدا می‌توانند زمینه‌ساز خوبی برای ایجاد اتحاد و همدلی باشند، گفت: تاکنون بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز دختر در آذرماه و دی‌ماه امسال به اردو‌های راهیان‌نور اعزام شده‌اند و اعزام بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز نیز تا پایان بهمن ماه در دستور کار است.

انتهای پیام
captcha