تشریح ویژه برنامه‌های دهه مبارک فجر در آموزش و پرورش کرمان
کد خبر: 4196409
تاریخ انتشار : ۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۰

تشریح ویژه برنامه‌های دهه مبارک فجر در آموزش و پرورش کرمان

مدیر‌کل آموزش و پرورش استان کرمان ضمن تشریح ویژه‌برنامه‌های دهه مبارک فجر در مدارس و ادارات آموزش و پرورش، گفت: نواختن زنگ انقلاب در مدارس، برگزاری مراسم اربعین شهدای دانش‌آموز و فرهنگی حادثه تروریستی و... از جمله این برنامه‌ها است.

رضا رضایی مدیر کل آموزش و پرورش کرمانبه گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش رضا رضایی، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در تشریح ویژه‌برنامه‌های دهه مبارک فجر در مدارس و ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان از تشکیل کمیته‌های بزرگداشت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سطح استان خبر داد و گفت: زنگ انقلاب اسلامی در شش هزار و ۲۰ مدرسه استان در روز ۱۱ بهمن ماه نوخته می‌شود و مراسم نمادین ورود تاریخی حضرت امام خمینی‌(ره) و زنگ انقلاب با حضور مسئولان استانی در هنرستان فنی و حرفه‌ای راه دانش کرمان برگزار خواهد شد.

وی افزود: مراسم اربعین شهدای دانش‌آموز و فرهنگی حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان در راستای تبیین و ترویج گفتمان مقاومت و تقویت روحیه ایثار و شهادت در تمامی مدارس استان با محوریت برنامه منسجم کشوری (رفیق شهیدم) در دهه مبارک فجر برگزار می‌شود.

رضایی از تجلیل خانواده معظم شهدا به ویژه شهدای انقلاب به‌ویژه شهدای دانش‌آموز و فرهنگی حادثه تروریستی کرمان در دهه مبارک فجر خبر داد و ادامه داد: ۲۸ نهال در هر شهرستان و منطقه یادبود ۲۸ شهید فرهنگی و دانش‌آموز حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان در دهه مبارک فجر کاشته خواهد شد.

وی تصریح کرد: ۴۶ پروژه آموزشی، ورزشی و فرهنگی در سطح استان کرمان و مدرسه ۱۲ کلاسه شهدای دانش‌آموز حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان در دهه مبارک فجر افتتاح خواهد شد. همچنین مراسم عطر افشانی مزار شهدا و تجدید میثاق با آرمان‌های شهدای والا مقام و امام راحل‌(ره) از سوی دانش‌آموزان و فرهنگیان در تمامی شهرستان‌ها و مناطق استان برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان از برگزاری ۳۳ جشن بزرگ دانش‌آموزی در ۳۳ منطقه شهرستان استان با عنوان «نسل آرمانی» با توجه به همزمانی ایام دهه مبارک فجر با بعثت رسول مکرم اسلام‌(ص) در روز چهار شنبه ۱۸ بهمن خبر داد و گفت: شش هزار و ۲۰ جشن دانش‌آموزی در ۶۰۲۰ مدرسه استان با عنوان «نسل آرمانی» برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه جشنواره «مدرسه لاله‌های روشن» یادبود ۴۰ هزار شهید دانش‌آموز و فرهنگی در ۶۰۲۰ مدرسه استان در دهه مبارک فجر برگزار می‌شود، ادامه داد: اجرای سرود ۱۳۵۷ نفری دانش‌آموزان در مراسمات ۱۱ بهمن و مراسم راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن‌ماه در سراسر استان از دیگر برنامه‌ها است.

رضایی در پایان از توزیع بسته‌های انتخاباتی راه و همراه (نامه و دلنوشته به کاندیداهای انتخابات مجلس، برگزاری تریبون آزاد در مدارس استان جهت پاسخگویی به سؤالات و ابهامات دانش‌آموزان در زمینه انتخابات) خبر داد و اظهار کرد: دانش‌آموزان رأی اولی به اردو‌های راهیان پیشرفت و راهیان‌نور دانش‌آموزی در دهه مبارک فجر اعزام می‌شوند.


انتهای پیام
captcha