جشنواره «نبکا» در بخش نگین فهرج برگزار می‌شود
کد خبر: 4115523
تاریخ انتشار : ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۱

جشنواره «نبکا» در بخش نگین فهرج برگزار می‌شود

مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان فهرج از برگزاری جشنواره بومی و محلی «نبکا» به‌مدت یک هفته از دهم بهمن‌ماه سال جاری در بخش نگین این شهرستان خبر داد.

نبکا

به گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، حمید وحیده‌زاده، مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان فهرج از برگزاری جشنواره بومی و محلی نبکا به مدت یک هفته از روز دوشنبه ۱۰ بهمن‌ماه سال جاری در بخش نگین این شهرستان خبر داد.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره به‌منظور معرفی جاذبه‌های گردشگری و همچنین با شعار حفاظت از گلدان‌های طبیعی بخش نگین برپا می‌شود، اظهار کرد: در جشنواره مذکور که به‌مدت یک هفته برگزار می‌شود، مسابقه شترسواری و بازی‌های بومی مانند چوچاب و طناب‌کشی و همچنین پخت غذاهای محلی را نیز خواهیم داشت.

مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان فهرج افزود: برپایی مراسم آیینی مانند حنابندان و غرفه‌های محصولات صنایع‌دستی هنرمندان از دیگر ویژه برنامه‌های این جشنواره است و گردشگرانی که در این جشنواره شرکت می‌کنند می‌توانند از تخفیف ۳۰درصدی اقامتگاه‌های بوم‌گردی نیز بهره‌مند شوند.

وحیدزاده گفت: فرمانداری شهرستان فهرج ایجاد زیرساخت‌های گردشگری و همچنین فراهم ساختن حضور گردشگران را از اولویت‌های دولت می‌داند و امیدوار است با همکاری دستگاه‌های مرتبط بتواند بیش از گذشته در توسعه گردشگری این شهرستان اهتمام ورزد.

 

انتهای پیام
captcha