کد خبر: 4105478
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۸
نماینده ولی‌فقیه در کرمان:

جهاددانشگاهی نهادی قابل اعتماد برای تبدیل علم به ثروت است

نماینده ولی‌فقیه در کرمان در دیدار با رئیس جهاددانشگاهی کشور گفت: جهاددانشگاهی نهادی قابل اعتماد برای تبدیل علم به ثروت در کشور است.

دیدار نماینده ولی‌فقیه در کرمان با رئیس جهاددانشگاهی کشور

به گزارش ایکنا از کرمان، حسن مسلمی‌نائینی، رئیس ‌جهاددانشگاهی با همراهی برخی از مدیران این نهاد صبح امروز، ۱۷ آذرماه با حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

مسلمی نائینی، در این دیدار ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) با بیان اینکه جهاددانشگاهی نهاد مولود انقلاب است، گفت: این نهاد اقدامات خود را از صفر شروع کرد اما اکنون بالغ بر ۱۰۰ مرکز در حوزه‌های مختلف فرهنگی، پژوهشی، علمی، تحقیقاتی، پژوهشی و ... در این نهاد فعالیت دارد که بعضی از آنها به‌ویژه فعالیت پژوهشکده رویان در زمینه سلول‌های بنیادین در کشور نمونه است.

وی افزود: فعالیت‌های جهاددانشگاهی در حال رشد و پیشرفت است و در مسائل مختلف پزشکی، فناوری، مهندسی و... اقدامات نمونه‌‌ای انجام می‌شود که تنها در چند کشور در جهان در حال انجام است.

مسلمی‌نائینی با اشاره به اقدامات جهاددانشگاهی در زمینه افکار سنجی که به‌صورت دقیق انجام شده و در شناخت شهرها و استان‌ها بسیار مهم است، تصریح کرد: جهاددانشگاهی استان کرمان در بعضی موضوعات از جمله معدن به‌صورت ویژه ورود کرده‌ است؛ همچنین در علوم پزشکی نیز دستاوردهای خوبی دارد.

رئیس ‌جهاددانشگاهی به اقدامات این نهاد در راستای محرومیت‌زدایی نیز اشاره کرد و گفت: برنامه‌ریزی‌ها برای حضور دانشجویان در مناطق محروم و برگزاری اردوهای جهادی از طریق سازمان دانشجویی جهاددانشگاهی در حال انجام است.

حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمان نیز در این جلسه گفت: جهاددانشگاهی کرمان از مجموعه‌های فعال استان است و امیدواریم این سفر در افزایش و به ثمر رساندن این فعالیت‌‌ها کمک کند.

وی با اشاره به وجود زمینه رشد علم و پیشرفت، ثروت‌های خدادادی و وجود چهره‌های فرهیخته و دانشمند و نسل جوان باانگیزه، افزود: با وجود تمام این ظرفیت‌ها متأسفانه رابطه رشد علمی و میدان عملیاتی خیلی قابل دفاع نیست زیرا علم زمانی ارزشمند است که در اختیار مراکز صنعتی قرار بگیرد اما در این زمینه پیشرفت قابل توجهی صورت نگرفته است.

امام‌جمعه کرمان تصریح کرد: جهاددانشگاهی از ابتدا به‌دنبال وصل علم و ثروت است و خود نیز در این زمینه میدان‌داری می‌کند. این نهاد به‌جای توصیه وارد عمل شده و میدان‌های عملیاتی کار را باز می‌کند. امیداوریم این نهاد انقلابی دانشگاه‌های مهم و شاخص کشور را با خود همراه کند و با تعامل با بنگاه‌های اقتصادی ثمره علم را نشان ‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه اگر میدان عملیاتی به‌دست دانشمندان کشور سپرده شود رشد و پیشرفت کشور را شاهد خواهیم بود، گفت: نیاز است این آشتی بین علم و ثروت برقرار شود و جهاددانشگاهی می‌تواند این جریان را شکل دهد.

حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه جهاددانشگاهی مجموعه‌ای قابل اعتماد است که می‌تواند شخصیت‌های مختلف را پای کار آورد، افزود: این نهاد یکی از سردمداران عمل به منویات مقام معظم رهبری در مورد تبدیل علم به ثروت است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha