کد خبر: 4088384
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۴

آرامش کامل بر استان کرمان حاکم است

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: تمامی اغتشاشات و ناآرامی‌هایی که در روزهای گذشته در برخی از مناطق اتفاق افتاد، با همت نیروهای نظامی، انتظامی و اطلاعاتی مدیریت شده و اکنون آرامش کامل بر استان کرمان حاکم است.

حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی رئیس دادگستری کرمان

به گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از روابط عمومی دادگستری، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی، رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: تمامی اغتشاشات و ناآرامی‌هایی که در روزهای گذشته در برخی از مناطق اتفاق افتاد، با همت نیروهای نظامی، انتظامی و اطلاعاتی مدیریت شده و اکنون آرامش کامل بر استان کرمان حاکم است.

وی ضمن تقدیر از مردم استان کرمان که از روزهای نخستین این اغتشاشات، خط و راه خود را از اغتشاشگران جدا کردند، افزود: مردم بصیر، فهیم و انقلابی استان کرمان نه تنها از این حرکت‌ها حمایت نکردند بلکه علیه اغتشاشگران و کسانی که امنیت عمومی را مختل کرده بودند، پای کار آمدند و ضمن مقابله با این افراد، از مواضع نظام و انقلاب دفاع کردند.

حجت‌الاسلام حمیدی با تأکید بر اینکه مردم اولین نقش را در جمع‌آوری اغتشاشات اخیر بر عهده داشته‌اند، تأکید کرد: در اغتشاشات اخیر تعدادی افراد در مرکز استان و در برخی از شهرستان‌ها دستگیر شده و تحویل مراجع قضایی شده‌اند که تفکیک اولیه درباره آن‌ها صورت گرفته است.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان تصریح کرد: تعدادی از این افراد لیدر بوده‌اند و تعدادی نیز به سرویس‌های اطلاعاتی در خارج از کشور وابستگی داشته‌اند که درباره این افراد، به اقتضای جرمی که انجام داده‌اند مجازات قانونی لازم اعمال خواهد شد.

وی افزود: شعبات ویژه‌ای در دادسراها و دادگاه‌های مربوطه تعیین شده است و این پرونده‌ها به صورت خارج از نوبت، با سرعت و دقت لازم رسیدگی خواهد شد و احکام قضایی متناسب با جرائمی که انجام داده‌اند صادر شده و اجرا خواهد شد و مشکلی برای صدور و اجرای احکام این افراد نداریم.

حجت‌الاسلام حمیدی گفت: بر اساس تفکیک‌های انجام شده، بخشی از این افراد اتباع خارجی بوده‌اند که در این مسائل حضور داشته‌اند که درباره آن‌ها باید تدبیر لازم صورت گیرد و بخشی نیز لیدرها و افراد وابسته به سازمان‌های اطلاعاتی خارج از کشور بودند که درباره آن‌ها باید به اقتضای وضعیت آن‌ها اقدام شود.

رئیس کل دادگستری استان ادامه داد: عده‌ای نیز سیاهی لشکر بوده‌اند که عمدتا جوان بوده‌اند و فریب لیدرها و وابستگان به سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای بیگانه را خورده‌اند که این افراد در صورتی که سابقه شرارت نداشته باشند و یا در مسائل مشابه قبلی دخالت نداشته باشند، تدبیر قضایی درباره آن‌ها؛ ارشاد، هدایت، راهنمایی و اخذ تعهد است.

حجت‌الاسلام حمیدی گفت: لیدرها و کسانی که جایی را تخریب کرده‌اند علاوه بر اینکه باید خسارت‌های وارده را جبران کنند، در مراجع قضایی از جنبه عمومی نیز تدابیر و آرای مقتضی برای آن‌ها صادر و اجرا خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha