کد خبر: 4078640
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۸

اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال برای ایجاد و تکمیل خانه‌های خلاق صنایع‌دستی کرمان

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان گفت: از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان کرمان، ۱۰۰ میلیارد ریال برای ایجاد و تکمیل خانه‌های خلاق صنایع‌دستی این استان اختصاص یافت.

فریدون فعالی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان

به گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، فریدون فعالی، مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان گفت: از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان کرمان، ۱۰۰ میلیارد ریال برای ایجاد و تکمیل خانه‌های خلاق صنایع‌دستی این استان اختصاص یافت.

وی بیان کرد: خانه‌های خلاق صنایع‌دستی بستری برای ارتقای جایگاه اقتصادی صنایع‌دستی و مکانی برای تبادل دانش و تجربیات برنامه‌ریزان، سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان صنایع‌دستی است.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان ایجاد زنجیره کسب و کار صنایع‌دستی را از کارکردهای خانه‌های خلاق صنایع‌ دستی برشمرد و افزود: برای راه‌اندازی این خانه‌ها باید حمایت از کارآفرینان، ایده‌پردازان و نوآوران و همچنین جذب سرمایه‌گذاران حوزه صنایع‌دستی را در اولویت کار قرار داد.

وی بیان کرد: خوشبختانه با اعتباری که در این زمینه ایجاد و تکمیل خانه‌های خلاق صنایع‌دستی به این استان اختصاص یافته می‌توان شهرستان‌هایی که حائز شرایط هستند را در این طرح گنجاند.

فعالی افزود: استان کرمان از شرایط خوبی در حوزه صنایع‌دستی برخوردار بوده زیرا دارای یک شهر جهانی و پنج شهر ملی صنایع‌دستی است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha