کد خبر: 4068291
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۳

اجرای پنجمین مرحله طرح «قرار دوازدهم» در کرمان

پنجمین مرحله اجرای طرح «قرار دوازدهم» با حضور رئیس سازمان اوقاف کشور در امامزاده محمد(ع) کرمان برگزار و در جریان آن ۴۰۰ بسته کمک معیشتی توزیع و ۷ سری جهیزیه به زوج‌های نیازمند اهدا شد.

حجت‌الاسلام علی جلالی مدیر کل اوقاف و امور خیریه کرمان

به گزارش ایکنا از کرمان، حجت‌الاسلام علی جلالی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان، امروز، ۱۲ تیرماه در حاشیه پنجمین مرحله اجرای طرح «قرار دوازدهم» که با حضور رئیس سازمان اوقاف کشور در امامزاده محمد(ع) کرمان برگزار شد، با بیان اینکه طرح «قرار دوازدهم» یک قرار عاشقی و همدلی با حضرت بقیه‌الله اعظم(عج) است، گفت: با شیوع ویروس کرونا و با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری رزمایش کمک مؤمنانه و قرار همدلی در کشور شکل گرفت.

وی با اشاره به اقدامات  اداره‌کل اوقاف و امور خیریه در راستای تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی و کمک مؤمنانه گفت: تاکنون به مناسبت‌های مختلف بیش از ۱۵ مرحله رزمایش کمک مؤمنانه در استان کرمان اجرا شده است و در اسفندماه سال گذشته عنوان طرح به «قرار دوازدهم» تغییر یافت.

حجت‌الاسلام جلالی با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح رفع غم و اندوه گروهی از افراد است، افزود: طرح «قرار دوازدهم» همزمان با سراسر کشور در یکی از بقاع متبرکه شهر کرمان و ۲۳ شهرستان استان اجرا می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان با اشاره به اینکه هر ماه یکی از شهرستان‌های استان به عنوان پایلوت اجرای طرح انتخاب می‌شوند، افزود: تاکنون در شهرستان‌های انار، بردسیر، کهنوج و سیرجان چهار قرار دوازدهم به صورت متمرکز اجرا شده است.

وی ادامه داد: امروز و در جریان اجرای این طرح تعداد ۴۰۰ بسته کمک معیشتی به ارزش ریالی هر بسته ۵۰۰ هزار تومان آماده شده‌ است و با توجه به آغاز ماه ذی‌الحجه و سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) سعی شد تا افراد بیشتری از تبرکات این طرح برخوردار شوند در همین راستا امروز پخت نان نیز در امامزاده محمد(ع) کرمان انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام جلالی بیان کرد: اقدام دیگر توزیع ۷ سری جهیزیه به ارزش ریالی هر سری جهیزیه ۳۰ میلیون تومان‌ و آزاد سازی دو زندانی با پرداخت مبلغ ۱۰ میلیون و دیگر ۱۲ میلیون تومان است. 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha