کد خبر: 4068250
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۹

تأکید رئیس سازمان اوقاف بر هم‌افزایی بیشتر با شرکت‌های دانش‌‌بنیان

حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی با بیان اینکه آورده مالی دانش‌بنیان‌ها قابل توجه است، بیان کرد: برای تبدیل به احسن در زمان فعلی و برای مرتفع کردن نیاز مردم تلاش داریم با کمک دانش بنیان‌ها در حد توان مشکلات کشور را حل و فصل کنیم.

حجت‌الاسلام مهدی خاموشی رئیس اوقاف و امور خیریه کرمان

به گزارش ایکنا از کرمان، حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور،  در جریان سفر خود به کرمان و در حاشیه برگزاری طرح «قرار دوازدهم» که امروز، ۱۲ تیرماه در امامزاده محمد(ع) شهر کرمان برگزار شد بیان کرد: طرح «قرار دوازدهم» در سال‌جاری در دوازدهم هر ماه به نیت امام زمان(عج) و با هدف توزیع کمک‌های مؤمنانه و اقدامات خیرخواهانه مانند اهدای جهیزیه، کمک به زندانیان و ... در بقاع متبرکه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه سازمان اوقاف و امورخیریه وظیفه خود می‌داند در خط مقدم کمک به نیازمندان و اقدامات خیرخواهانه فعالیت کند، افزود: یکی از برنامه‌های این سفر سرکشی از شرکت‌های دانش‌بنیان و افتتاح یک مجموعه پرورش دام سبک است.

حجت‌الاسلام خاموشی در ادامه به تشریح برنامه‌های پیش‌روی اوقاف و امور خیریه پرداخت و گفت: در سازمان و ساختار وقف سه گزاره اصلی حفظ موقوفات، افزایش منافع در نقاط منفعتی و اجرای نیت واقفین وجود دارد، بنابراین وظیفه اول سازمان اوقاف و امور خیریه اهتمام در حفظ، بهینه‌سازی و اجرای نیت واقفین است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: برای تبدیل به احسن در زمان فعلی و برای مرتفع کردن نیاز مردم باید عرصه به عرصه کرد و منافع را تبدیل به مال متمول کرد تا به نفع مردم باشد، برای نمونه می‌توان درآمد‌ها را در صنایع و در جریان تولید مواد غذایی و یا تولیدات دانش‌بنیان وارد کرد زیرا آورده مالی دانش‌بنیان‌ها نیز قابل توجه است؛ بنابراین تلاش داریم با کمک دانش بنیان‌ها در حد توان مشکلات کشور را حل و فصل کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha