کد خبر: 4046967
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۹

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان از برگزاری بسته پیشنهاد ۵۰ برنامه فرهنگی و هنری ویژه ماه مبارک رمضان در جنوب کرمان خبر داد و گفت: سعی شده در تدوین این ویژه برنامه‌ها، علاقه‌مندی‌ گروه‌های مختلف سنی در نظر گرفته شود.

بهرام مسلمی‌مهنی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان

به گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد جنوب کرمان، بهرام مسلمی‌مهنی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان ضمن تبریک ماه پر خیر و برکت رمضان بیان کرد: این اداره کل به منظور بهره‌مندی بیشتر مومنین روزه‌دار از برکات و فیوضات ماه مبارک رمضان، ویژه برنامه‌هایی را در قالب بسته پیشنهادی به ادارات تابعه جهت اجرا در سطح جنوب کرمان ابلاغ کرده است.

وی با اشاره به تنوع ویژه برنامه‌های پیشنهادی، افزود: سعی شده در تدوین این ویژه برنامه‌ها، علاقمندی‌ گروه‌های مختلف سنی در نظر گرفته شود و بنابر ضرورت از طریق هماهنگی با شورای فرهنگ عمومی و تعامل با نهادهای فرهنگی و دینی در هر شهرستان اجرا شوند.

مسلمی‌مهنی در تشریح برنامه‌های پیشنهادی ویژه ماه مبارک رمضان، بیان کرد: برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب و نرم افزارهای علوم قرآنی، محفل شب شعر رمضان، نمایشگاه هنرهای تجسمی در لیالی قدر و تجلیل از حافظان قرآن کریم از جمله برنامه‌هایی است که در ماه مبارک رمضان در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان تصریح کرد: همچنین نشست بررسی نهج‌‌البلاغه، برپایی نمایشگاه عفاف و حجاب، دوره‌های آموزشی احکام و دوره‌های آموزش مجازی خانواده قرآنی از دیگر برنامه‌های پیشنهادی ویژه رمضان است.

وی با بیان اینکه ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی هفت شهرستان جنوبی کرمان می‌توانند نسبت به برگزاری دوره‌های آموزش تربیت اسلامی، پویش ختم صلوات، دوره تخصصی تجوید و ترتیل در ماه مهمانی خدا اقدام کنند، گفت: برگزاری مسابقه نماز و امام‌شناسی برای نوجوانان و جوانان، معرفی کتاب‌های دینی و مذهبی با مضامین خداشناسی و عبادت و راز و نیاز، تدوین و گردآوری اطلس قرآنی، نشست کتابخوانی مجازی از دیگر ویژه برنامه‌هایی است که در بسته پیشنهادی ماه مبارک رمضان گنجانده شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با بیان اینکه ماه مبارک رمضان محور اجرای این ویژه برنامه‌ها است، عنوان کرد: از دیگر برنامه‌های دیده شده در این بسته پیشنهادی، نمایش‌های صحنه‌ای، نمایشنامه خوانی، تعزیه، مسابقه و نمایشگاه عکس، مسابقه خاطره‌نویسی و دلنوشته نویسی بین روزه اولی‌ها و اهدای بسته فرهنگی به نفرات برتر است.

وی با بیان اینکه این بسته پیشنهادی شامل مسابقات فرهنگی، طرح تلاوت نور و تجلیل از مفاخر، مسابقه کتابخوانی به همراه اهدای کتاب و برپایی محافل انس با قرآن با حضور قاریان بین‌المللی است، افزود: طرح قصه‌گویی، برگزاری مسابقه زیباترین اذان، برنامه‌ای با موضوع تطبیق قرآن و مثنوی‌ خوانی و ایجاد کمپین سبک زندگی مومنانه از دیگر برنامه‌های اجرایی این اداره کل می‌باشد.

مسلمی‌مهنی افزود: برگزاری جشن تکلیف و ضیافت رمضان، برپایی ایستگاه فرهنگی در مسیر راهپیمایی روز قدس و نقاشی خیابانی با موضوع مقاومت، اجرای نمایش میدانی با موضوع رمضان و تولید فیلم کوتاه رمضان از سایر برنامه‌های ویژه این ماه مبارک است که در قالب این بسته پیشنهادی به ادارات تابعه ابلاغ شده است.

وی بیان کرد: ویژه برنامه‌های مسابقه مجازی قرآن کریم به صورت جزء به جزء خوانی و قرعه کشی در پایان ماه مبارک رمضان، مسابقه خوشنویسی، مسابقه عکاسی با گوشی همراه با محوریت موضوع آئین‌‌های مربوط به رمضان همچون شب‌های قدر، نماز جماعت در منزل، حال و هوای سحر و روز قدس، پویش تصویرسازی( آیات قرآن کریم ویژه کودکان و نوجوانان) و برگزاری دوره‌های آموزش مجازی تفسیر قرآن کریم از دیگر برنامه‌هایی است که در این بسته پیشنهادی گنجانده شده است.

مسلمی‌مهنی مسابقه پیامکی کتابخوانی قرآن کریم، تولید محتوا، برگزاری مسابقه داستان‌نویسی، اطلاع رسانی پوسترهای جذاب قرآنی در فضای مجازی و طرح ۳۰ روز ۳۰ دعا در فضای مجازی را از سایر ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان جهت اجرا در سطح هفت شهرستان جنوبی کرمان برشمرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با بیان اینکه ادارات شهرستانی و انجمن‌های فرهنگی و هنری و نهاد‌های دینی و مذهبی می‌توانند با ایجاد و ارائه طرح از بسته‌های پیشنهادی این اداره کل برخوردار شوند، گفت: ادارات تابعه می‌توانند با جلب کمک‌های مردمی و خیرین نسبت به تهیه و اهدای بسته‌های حمایتی به نیازمندان و برپایی جشنواره سفره‌های افطاری اقدام کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: