کد خبر: 4046332
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۹

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: آئین جمع‌خوانی قرآن به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان و سپاه شهرستان جیرفت به مدت ۳۰ روز در حسینیه شهدا جیرفت برگزار می‌شود.

جمع خوانی قرآن در ماه رمضان در جیرفت

به گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، بهرام مسلمی‌مهنی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان ضمن تبریک فرارسیدن ماه مهمانی خدا، به سخن امام رضا(ع) در خصوص تلاوت قرآن در ماه رمضان اشاره کرد و گفت: به منظور انس با قرآن کریم و بهره‌مندی از فضیلت تلاوت آن، محفل معنوی جمع‌خوانی قرآن کریم، توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با همکاری سپاه شهرستان جیرفت روزانه از ساعت 7:30 تا 8 صبح در محل حسینیه شهدای شهر جیرفت برگزار می‌شود.

مسلمی‌مهنی با بیان اینکه در این محفل معنوی از قاریان توانمند و خوش لحن جنوب کرمان استفاده می‌شود، گفت: تلاوت قرآن کریم با صوت و لحن خوش، تأثیرگذاری زیادی در جذب عموم مردم به شرکت در برنامه‌های قرآنی دارد. جمع خوانی قرآن کریم به روش تحدير (تندخوانی) است و در همین راستا روزانه یک جزء از قرآن کریم تلاوت می‌شود.

وی بیان کرد: انتظار می‌رود مردم علاقه‌مند به تلاوت و فهم قرآن کریم از این فرصت با برکت استفاده کرده و لحظاتی را در محضر قرآن باشند تا از دریای بیکران قرآن کریم فیض ببرند چرا که حضور در این مجالس علاوه بر جلای روح و جان انسان در تقویت صحت قرائت قرآن نیز مؤثر است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: