کد خبر: 4043005
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۸

آئین اختتامیه نخستین جشنواره ملی «خانواده و سبک زندگی مهدوی» در کرمان برگزار و از برگزیدگان بخش‌های مختلف جشنواره تجلیل شد.

اختتامیه نخستین جشنواره ملی خانواده و سبک زندگی مهدوی

به گزارش ایکنا از کرمان، آئین اختتامیه نخستین جشنواره ملی «خانواده و سبک زندگی مهدوی» شامگاه ۲۳ اسفندماه با حضور مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) کرمان، مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان و جمعی از مسئولان در کرمان برگزار و از برگزیدگان جشنواره تجلیل شد.

محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این آئین بیان کرد: سبک زندگی مهدوی همان سبک زندگی اسلامی است به این معنا که دین مبین اسلام با ارائه بهترین روش‌های فردی و اجتماعی زندگی انسان‌ها را در مسیر درستی قرار داده است. بنابراین هر آنچه که در زمینه سبک زندگی اسلامی مطرح است می‌تواند با یک نگاه عالمانه، سبک زندگی مهدوی باشد.

علیزاده تصریح کرد: با توجه به تغییرات گسترده در حوزه‌های ارتباطی در شرایط کنونی جامعه، بی‌تردید باید عزم همگانی و اراده جمعی وجود داشته باشد تا این آموزه‌ها و نوع نگاه مبتنی بر مهدویت و انتظار، بیش از هر زمان دیگری به نسل جوان و نوجوان منتقل شود.

وی با تأکید بر اینکه وعاظ، خطبا، مداحان، مؤثران فرهنگی و هنری و غیره باید در یک حرکت هم افزا و مشترک به ترویج و روایت آموزه‌های سبک زندگی مهدوی در جامعه همت گمارند، افزود: خانواده و محیط تحصیلی، مجالس دینی، نهادهای تخصصی و هنر و رسانه از جمله راه‌های ارتباطی مؤثر برای درک بهتر مبحث مهدویت است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد کرمان با اشاره به نقش مهم آثار هنری برای هدایت دل‌ها به سبک زندگی مهدوی، بیان کرد: نخستین جشنواره ملی خانواده و سبک زندگی مهدوی در ۵ بخش عکاسی حرفه‌ای، پوستر، مقاله، دلنوشته و خوشنویسی از آبان ماه ۱۴۰۰ کار خود را آغاز کرد و جمعا یک‌هزار و ۱۲۲ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید و بخش عکس موبایلی نیز با نظر داوران به جشنواره اضافه شد.

علیزاده گفت: بیشترین آثار مربوط به بخش عکس حرفه‌ای با ۲۹۱ اثر است. در بخش عکس موبایلی  ۱۲۲ اثر، پوستر ۱۸۵، مقاله ۱۲۸، دلنوشته ۲۱۴ و اثر خوشنویسی ۱۹۲ اثر به جشنواره ارسال شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: