کد خبر: 4042708
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۷

یادواره شهید علی ایرانمنش مدیرکل آموزش و پرورش و ۳ معلم شهید تربیت بدنی استان کرمان با حضور مسئولان استان و همزمان با روز بزرگداشت شهدا در کرمان برگزار شد.

رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان

به گزارش ایکنا از کرمان، امروز ۲۲ اسفند‌ماه و همزمان با روز بزرگداشت شهید، یادواره حجت‌الاسلام شهید علی ایرانمنش، مدیرکل شهید آموزش و پرورش و ۳ معلم شهید تربیت بدنی استان کرمان(شهیدان حمید ضیا، مسعود مختاری و قنبر بیگلری‌پور) با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان، مدیران کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و آموزش و پرورش استان، رئیس دانشگاه فرهنگیان استان، پسر عمه شهید و برادر حجت‌الاسلام شهید محمد جواد باهنر، خانواده شهدا و جمعی از فرهنگیان در سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان برگزار شد.

رضا رضایی، مدیرکل آموزش و پرورش استان در این مراسم با گرامیداشت یاد شهدا گفت: در راستای ترویج فرهنگ شهادت تصمیم گرفته شد مراسم یادبودی برای مدیرکل شهید آموزش و پرورش استان کرمان و ۳ شهید معلم حوزه تربیت بدنی برگزار شود.

وی افزود: شهید ایرانمنش شهید شاخص فرهنگی است که سه ویژگی مهم دارد، وی معلم، روحانی و شهید است و خداوند را شاکریم که همزمان با روز بزرگداشت شهدا توفیق برگزاری این مراسم دست داد.

مدیر کل آموزش و پرورش کرمان ادامه داد: شهدا با رفتنشان راه راستگاری را هموار کردند و بر ما لازم است قدر داشته‌های خود را بدانیم و آن چه که امروز به عنوان فرهنگ ناب محمدی داریم در جامعه جاری کنیم.

محمدرضا باهنر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و پسر عمه شهید ایرانمنش در این مراسم با بیان اینکه تربیت انسان‌های اسلامی بستری برای کشیدن بار سنگین حکومت اسلامی ایجاد می‌کند، گفت: بعد از هجرت پیامبر در مسجد قبا اولین پرچم اسلام برافراشته شد که تشابهی با زندگی حضرت امام خمینی(ره) دارد.

وی افزود: از زمانی که نهضت امام عمومی شد یاران امام محدود و معدود بودند. یاران خاص پیام امام را خوب دریافت کردند، امام از سال ۴۲ تا ۴۷ به تکوین و ساخت امت پرداخت تا افرادی تربیت شوند که پروردگارشان را فقط خدا بدانند و استقامت کنند که شهدای فرهنگی ما عضو این گروه بودند.

باهنر در ادامه به ویژگی‌های شخصیتی شهید ایرانمنش اشاره کرد و گفت: شهید ایرانمنش بسیار خوشرو و مهربان بود، با مردم و شاگردانش با روحیه‌ای مثبت و بشاش برخورد می‌کرد، بسیار اهل شاد‌ کردن دل اطرافیانش بود و همیشه با تبسم دیده می‌شد.

تجلیل از خانواده شهدا و رونمایی از پوستر اولین جشنواره فرهنگی هنری شهید علی ایرانمنش از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: