کد خبر: 4041533
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۵

کانون فرهنگی‌هنری سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در مسجد جامع اهل‌بیت(ع) در روستای قنات‌ملک رابر افتتاح شد.

حجت‌الاسلام علی علیدادی‌سلیمانی امام جمعه رابر

به گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از روابط عمومی ستاد کانون‌های مساجد کرمان، امروز ۱۷ اسفندماه کانون فرهنگی‌هنری سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در مسجد جامع اهل‌بیت(ع) در روستای قنات‌ملک رابر افتتاح شد.

حجت‌الاسلام علی علیدادی‌سلیمانی، امام جمعه رابر در مراسم افتتاحیه این کانون ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، گفت: مسجد کانون پرورش و انسان‌سازی است و به انسان کمک می‌کند تا فضائل اخلاقی را بیاموزد لذا وقتی می‌گوییم مسجد کانون است یعنی جمیع حرکاتی که در رشد انسانیت نقش دارد، در مسجد رقم می‌خورد به این معنا که در فعالیت‌های مختلف جامعه مسجد نقش محوری دارد.

وی تصریح کرد: تاسیس کانون فرهنگی و هنری یک حرکت بسیار ارزشمند است زیرا هر فعالیت و برنامه‌ای که در قبال رشد اسلام از طریق هنر میسر است، باید از طریق کانون فرهنگی مسجد انجام شود.

امام جمعه رابر خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه که بانی این مسجد روستای قنات‌ملک حاج قاسم سلیمانی است باید توجه ویژه‌ای به آن شود که خوشبختانه یکی از حرکت‌های خوب در این مکان، تاسیس کانون فرهنگی هنری بود.

حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی با اشاره به مقاربت مناسبت گرامیداشت سالروز تاسیس کانون‌های مساجد با هفته منابع طبیعی، گفت: حفظ درخت از خود درختکاری مهم تر است لذا باید کاشت درخت متناسب با شرایط منطقه باشد نه اینکه درختی کاشت شود که ممکن است خیلی قابل استفاده و نگهداری نباشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: