کد خبر: 4014691
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۱
مدیر سازمان انتشارات جهاددانشگاهی استان کرمان با بیان اینکه در هشت ماه نخست سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۱ کتاب علمی و تخصصی توسط سازمان انتشارات جهاددانشگاهی استان به چاپ رسیده است، تصریح کرد: این سازمان برای چاپ کتب علمی و تخصصی اعلام آمادگی کرده است.

مریم بیجامی مدیر سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی استان کرمان

مریم بیجامی، مدیر سازمان انتشارات جهاددانشگاهی استان کرمان در گفت‌وگو با ایکنا از کرمان با تبریک هفته کتاب‌ و کتابخوانی بیان کرد: یکی از نیازهای اجتماعی انسان‌ها مطالعه است. مطالعه ابزاری است که با آن هر فرد با اندیشه‌ها و افکار دیگران ارتباط برقرار می‌کند و می‌تواند از دستاوردهای علمی و ادبی آنها بهره‌مند شود. در حقیقت مطالعه و کتابخوانی به‌عنوان عنصر اصلی برای پیشرفت یک جامعه شناخته می‌شود.

وی با بیان اینکه کتابخوانی شاهرگ حیاتی برای دستیابی به توانایی و دانش فراوان است که می‌تواند به آدمی در فهم و درک درست از دنیا یاری رساند، گفت: قرآن کریم نیز برای دانش و آگاهی اهمیت بسیاری قائل است که در این ارتباط می‌توان به آیه «هَلْ يَسْتَوِي الَّذِينَ يَعْلَمُونَ وَالَّذِينَ لَا يَعْلَمُونَ»؛ بگو آیا کسانی که می‌دانند با کسانی که نمی‌دانند مساوی هستند؟ اشاره کرد.

بیجامی افزود: با توجه به اکتسابی بودن مطالعه باید به این نکته اشاره کرد که کتابخوانی و عشق و علاقه به مطالعه مانند دیگر الگوهای رفتاری ابتدا در خانواده شکل می‌گیرد بنابراین والدینی که عادت به خواندن کتاب دارند موجب تشویق اعضای خانواده در پذیرش و اهمیت دادن به این امر مهم می‌شوند.

مدیر انتشارات جهاددانشگاهی استان کرمان یکی از عوامل مهم در رابطه با توسعه یک کشور را توجه به فرهنگ کتاب و کتابخوانی دانست و گفت: این فرهنگ باید در جامعه جایگاه واقعی خودش را پیدا کند. اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در هر جامعه‌ای اقدامی است برای ارج نهادن بر کوشش و اهتمام کسانی که مبادرت به تألیف و نگارش کتاب کردند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به اقدامات انجام شده در انتشارات جهاددانشگاهی استان کرمان پرداخت و گفت: در سازمان انتشارات جهاددانشگاهی استان کرمان همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی و به منظور پیشبرد اهداف این سازمان در جهت ترویج فرهنگ مطالعه اقداماتی همچون برگزاری وبینار «فصل سخن» و اهدا کتاب‌ به دانشجویان، اساتید دانشگاه و پرسنل جهاددانشگاهی استان انجام شد.

بیجامی با اعلام اینکه جهاددانشگاهی استان در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و آگاهی بخشی، جهت چاپ و نشر کتب علمی و تخصصی آمادگی لازم را دارد، بیان کرد: در هشت ماه نخست سال 1400 تعداد 11 کتاب علمی و تخصصی توسط سازمان انتشارات جهاددانشگاهی استان کرمان به چاپ رسیده است و امیدواریم شاهد استقبال بیشتر اساتید دانشگاه و مؤلفین برای ترویج فرهنگ مطالعه و انتشار کتب تخصصی باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: