کد خبر: 3940474
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳
علیزاده اعلام کرد:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: از بین ۱۰ نمایشنامه برتر به پنج اثر جایزه داده می‌شود و سه نمایشنامه ممتاز به مرحله چاپ و نشر خواهد رسید.

به گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان، اظهار کرد: جشنواره رویداد ملی تئاتر سردار آسمانی از اردیبهشت ماه سال‌جاری کلید خورد و فراخوان این رویداد در مزار این شهید بزرگوار رونمایی شد.

وی افزود: ستاد کمیته فرهنگی برنامه‌ها و ترویج مکتب شهید سردار سلیمانی ۳۲ برنامه پیشنهاد داده شده و در نهایت ۱۸ برنامه مورد تصویب قرار گرفته و نهایی شده که این برنامه‌ها در حال اجرا هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به برگزاری همایش تئاتر خیابانی سردار آسمانی در سال گذشته، بیان کرد: مقرر شد که یک جریان‌سازی حول محور مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی انجام شود که این برنامه مقدمه‌ای برای راه‌اندازی رویداد بزرگ و با ظرفیت بالا در استان است که قرار است هر ساله اجرا شود.

علیزاده با بیان اینکه ۲۵ استان در این همایش شرکت کرده‌اند، تصریح کرد: نمایش‌نامه نویسی، تئاتر خیابانی و صحنه سه بخش اصلی این جشنواره هستند که میزبان بخش خیابانی این جشنواره شهر رفسنجان، میزبانی تئاتر صحنه‌ای را شهر سیرجان و میزبان اختتامیه و بخش نمایشنامه‌ای نیز بر عهده شهر کرمان خواهد بود.

وی اظهارکرد: آثار ارسالی به این جشنواره شامل ۱۹۹ تئاتر خیابانی، ۶۵ تئاتر صحنه‌ای و ۸۲ اثر نمایشنامه ارسال شده که از بین آنها ۷۵ تئاتر خیابانی، ۱۳ تئاتر صحنه و ۱۰ نمایش نامه‌نویس به مرحله نهایی رسیده‌اند که در مرحله نهایی این جشنواره ۱۵ تئاتر خیابانی، ۵ تئاتر صحنه‌ای و ۱۰ نمایشنامه انتخاب خواهند شد.

علیزاده تأکید کرد: از بین ۱۰ نمایشنامه برتر به ۵ اثر نمایشنامه جایزه داده می‌شود و ۳ نمایشنامه برتر نیز چاپ و منتشر خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: