کد خبر: 3940000
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹
بایرامی:
سرپرست سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور گفت: ابعاد فراوانی از دوران دفاع مقدس مغفول مانده است و دشمنان ما از همین موضوع نهایت استفاده را برای تحریف فرهنگ ایثار و شهادت می‌برند.

ابعاد فراوانی از دوران دفاع مقدس در گذشت سالها مغفول مانده استبه گزارش ایکنا از کرمان، سرهنگ بایرامی، سرپرست سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور، شامگاه گذشته، 18 آذر، در دیدار محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، با اشاره به اندک تعداد آثار هنری تولیدشده با محوریت دفاع مقدس، اظهار کرد: آمادگی داریم از آثار مکتوب در حوزه دفاع مقدس به ویژه تاریخ شفاهی حمایت کنیم. ابعاد بسیاری از دوران دفاع مقدس مغفول مانده است و دشمنان ما از همین موضوع نهایت استفاده را برای تحریف فرهنگ ایثار و شهادت می‌برند. بنابراین باید از طریق ثبت خاطرات در قالب کتاب و فیلم مستند برای انتقال کامل گنجینه دفاع مقدس به آیندگان اهتمام بورزیم.

بایرامی بیان کرد: دفاع مقدس دفاع یک کشور مورد تهاجم در مقابل همه مستکبران عالم بود و کاری وسیع و عظیم در هشت سال دفاع مقدس به دست فرزندان این کشور و انقلاب انجام شد و تقابل و عناد دنیای استکبار با آرمان‌های انقلاب اسلامی همچنان ادامه دارد و تمام‌شدنی نیست. حفظ و نشر مفاهیم و ارزش‌های دفاع مقدس و آگاه‌سازی نسل‌های جدید ضروری است. برای همین تلاش می‌کنیم تا بسترهای لازم برای تدوین تاریخ جامع دفاع مقدس فراهم شود.

وی اظهار کرد: خواستار تلاش و همکاری تمامی مجموعه‌های فرهنگی، هنری، علمی، نظامی، دانشگاهی و سازمان‌های ذیربط برای تدوین تاریخ جامع دفاع مقدس هستیم، چراکه علاوه بر استفاده از ظرفیت‌های موجود در سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور، نیازمند همکاری همه گروه‌های و ادارات و نهادهای مرتبط هستیم.

سرپرست سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور استان کرمان را استان کم نظیر در دوران دفاع مقدس اعلام و تصریح کرد: وجود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در دوران دفاع مقدس و پس از آن باعث ایجاد جریان هایی مستمر، قوی و هوشمندانه شد، بسیاری از اتفاقات مانند شکل‌گیری موزه‌های دفاع مقدس را به لطف شهید بزرگوار داریم، مستندسازی خاطرات و گفت‌وگو با پدران و مادران و خانواده شهدا نیز از جمله مواردی بود که با تأکید شخص شهید به صورت گسترده در کشور انجام شد و اکنون مجموعه‌ای بسیار قابل توجه از این گفت‌وگوها و مصاحبه‌ها در اختیار داریم.

وی تأکید کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی گفته بودند که اگر دوران دفاع مقدس را قله به حساب بیاوریم ،جبهه مقاومت در دامنه آن قرار دارد و این نکته با توجه به گسترگی و فعالیت‌های جبهه مقاومت، نشان‌دهنده حجم مسئولیت و عظمت دوران دفاع مقدس و جنگ نابرابر ما با قدرت های مستکبر دنیای کفر است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: