کد خبر: 3939387
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) استان علاوه بر پرداخت هزینه‌های تحصیلی و کمک‌هزینه شهریه به دانشجویان تحت حمایت، تسهیلات قرض‌الحسنه پنج‌ تا ۲۰ میلیون تومانی نیز به آنها پرداخت می‌کند.

به گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از کمیته امداد استان کرمان، یحیی صادقی مدیرکل کمیته امداد استان کرمان، امروز یکشنبه 16 آذر، ضمن تبریک روز دانشجو به خدمات ارائه‌شده از سوی این نهاد به دانشجویان تحت حمایت اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳ میلیارد و ۳۷۹ میلیون تومان کمک ‌هزینه تحصیلی و شهریه به دانشجویان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان پرداخت‌شده است.

وی در ادامه بابیان اینکه بیش از ۴۰۰۰ دانشجو از خدمات این نهاد بهره‌مند هستند، افزود: ۲۱۸۵ نفر از این دانشجویان دختر و مابقی پسر هستند که از این تعداد دانشجوی تحت حمایت، ۲۶۱ نفر در مقطع ارشد و ۵۴ نفر در مقطع دکتری مشغول به تحصیل هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان ارتقای عزت ‌نفس دانشجویان تحت حمایت و توانمندسازی خانوارها با ارائه خدمات تحصیلی و جلوگیری از ترک تحصیل فرزندان آن‌ها به دلیل مشکلات اقتصادی را از جمله اهداف این نهاد در ارائه خدمات تحصیلی به دانشجویان تحت حمایت اعلام و بیان کرد: این نهاد علاوه بر پرداخت هزینه‌های تحصیلی و کمک‌هزینه شهریه به دانشجویان تحت حمایت تسهیلات قرض‌الحسنه پنج‌ تا ۲۰ میلیون تومانی نیز به دانشجویان تحت حمایت پرداخت می‌کند.

صادقی تصریح کرد: پرداخت وام اشتغال به فارغ‌التحصیلان تحت حمایت، پرداخت کمک‌ هزینه و هدیه ازدواج به‌منظور تشویق دانشجویان تحت حمایت به سنت حسنه ازدواج از دیگر خدمات این نهاد به دانشجویان است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در ادامه به برگزاری همایش رویش اراده‌ها برای نخستین بار به همت کمیته امداد استان کرمان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و به ‌منظور معرفی فارغ‌ التحصیلان موفق تحت حمایت در کرمان اشاره کرد و افزود: این همایش با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از افرادی که روزی مددجوی کمیته امداد بودند و با حمایت‌های امداد تحصیلات عالیه را گذرانده و امروز به‌عنوان فردی موفق مشاغل و مسئولیت‌های مهمی را در جامعه بر عهده‌دارند و خود از حامیان امداد و ایتام هستند، برگزار شد.

وی به راه‌اندازی بانک اطلاعاتی فارغ‌التحصیلان  از سوی این نهاد اشاره و تأکید کرد: امیدواریم با راه‌اندازی این بانک اطلاعاتی بتوانیم از ظرفیت فارغ‌التحصیلان موفق تحت حمایت در جهت حل مشکلات مددجویان استفاده کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: