کد خبر: 3878766
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷
با حضور امام جمعه کرمان؛
در آستانه میلاد حضرت فاطمه(س)، شبستان اصلی مسجد الزهرا(ص) رفسنجان شامگاه دیروز با حضور امام جمعه کرمان افتتاح شد.

شبستان اصلی مسجد الزهرا(ص) رفسنجان افتتاح شد

به گزارش ایکنا از کرمان، حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی، امام جمعه کرمان روز گذشته، 25 بهمن‌ماه در مراسم افتتاح شبستان اصلی مسجد الزهرا(س) با تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: روز زن و روز مادر را به همه زنان و مادران تبریک می‌گویم.

وی با اشاره به روایتی از امام علی(ع) افزود: هر کس کار خیری انجام دهد از آن کار خیر خیلی بزرگتر و مهم‌تر به او می‌رسد و نقطه مقابل آن کسی که کار شر کند از آن شر به او می‌رسد.

علیدادی‌سلیمانی بیان کرد: جا دارد از بانی این مسجد، خانواده اعتمادی که خداوند به آن‌ها توفیق داده قدردانی کنیم که چنین بنایی با این عظمت و زیبایی و انگیزه دینی و الهی در این شهر مذهبی، تاریخی و انقلابی بنا کردند که باید به این توفیق غبطه خورد.

وی تصریح کرد: از سه زاویه می‌شود به این مسجد نگاه کرد؛ زاویه اول یک مسجد عظیم ساخته شده که محل عبادت و ذکر است و به‌صورت طبیعی مؤمنان در طول سال‌ها و قرون متعدد پای در این مسجد می‌گذارند.

علیدادی‌سلیمانی اظهار کرد: در شهر کرمان مسجد جامع و مسجد امام داریم که قرن‌ها ساخته شدند، در این مساجد هرچه عبادت می‌شود و هدایت مردم انجام می‌شود ثواب به بانیان آن مساجد می‌رسد چون این‌ها بیت خداوند هستند.

وی بیان کرد: زاویه دوم که مهم است هنر و معماری این مسجد است این هنر سال‌ها برای نسل‌های بعد ماندگار می‌شود و به عنوان هنر شهرستان رفسنجان و این استان مطرح است که خیلی‌ها به آن می‌بالند.

امام جمعه کرمان افزود: زاویه سوم نگاه به این مسجد تاریخی است که برای فرهنگ دینی این شهر برای نسل‌های آینده است که فرهنگ دینی رفسنجان از چه جایگاه و از چه عظمتی برخوردار بوده که فرد یا افرادی با اراده به قصد قربت چنین بنایی را بنا کردند و شناسنامه‌ای دینی برای این شهر می‌شود.

وی اظهار کرد: زاویه مهم دیگر در این مسجد این است خیلی‌ها در آینده به این مسجد می‌آیند و انگیزه پیدا می‌کنند که چنین مسجدی را بنا کنند و کسانی که بانی این مسجد هستند در ثواب آن مسجد هم شریک هستند؛ بنابراین از هر زاویه‌ای که به این مسجد نگاه می‌کنیم خیر و برکت است.

علیدادی‌سلیمانی تأکید کرد: بانی این مسجد دلش می‌خواست در افتتاح این مسجد سردار سلیمانی هم حضور داشته باشد اما مشیت الهی نگذاشت.

یادآور می‌شود، شبستان اصلی مسجد الزهرا(ص) در زمینی به مساحت 8 هزار متر مربع و با زیربنای 4 هزار و 500 متر مربع در سه طبقه احداث شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: