کد خبر: 3871908
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
گروه سیاست و اقتصاد ــ فرمانده مرکزی راهیان نور، دفاع مقدس را امتداد قیام امام حسین(ع) بیان کرد و گفت: معتقدیم برگزاری اردوهای راهیان نور موقعیت مناسبی برای ترویج مسیر شهدا و سبک زندگی شهدا در جامعه است.

به گزارش ایکنا از کرمان، سردار یعقوب سلیمانی، فرمانده مرکزی راهیان نور امروز چهارشنبه، 25 دی‌ماه در نشست برنامه‌ریزی ستاد راهیان نور استان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مقاومت گفت: یکی از زمینه‌هایی که در بازدارندگی توطئه‌های دشمنان مؤثر بوده، فرهنگ دفاع مقدس است.

وی علت حضور میلیونی مردم در تشییع سردار ولایت را، فرهنگ دفاع مقدس دانست و افزود: با هیچ معیاری حضور و نقش مردم در این تشییع قابل سنجش نبود.

فرمانده مرکزی راهیان نور دفاع مقدس را امتداد قیام امام حسین(ع) بیان کرد و گفت: معتقدیم برگزاری اردوهای راهیان نور موقعیت مناسبی برای ترویج مسیر شهدا و سبک زندگی شهدا در جامعه است.

وی بر لزوم ترویج اخلاقیات دفاع مقدس در اردوی راهیان نور برای نسل جوان تأکید و تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در اردوهای راهیان نور حضور داشتند که در این راستا ۳ هزار و ۵۵۵ نفر دانش‌آموز از استان کرمان در این اردو حضور داشتند.

سلیمانی با بیان این مطلب که آمادگی برگزاری راهیان نور ۲ را داریم تا دانش‌آموزان برای شناختن شخصیت حاج قاسم سلیمانی در کرمان حضور یابند، تصریح کرد: با توجه به اینکه موزه دفاع مقدس یکی از آثار به یادگار مانده از حاج قاسم سلیمانی است دانش‌آموزان سراسر کشور با حضور در این شهر ضمن بازدید و آشنایی با دوران دفاع مقدس، می‌توانند با شخصیت سردار شهید حاج قاسم نیز آشنا شوند.

فرمانده مرکزی راهیان نور تأکید کرد: بر اساس بازدیدهایی که انجام داده‌ایم ظرفیت ریلی و اتوبوسی برای برگزاری راهیان نور ۲ در کرمان باید تأمین شود؛ زیرا متأسفانه زیرساخت‌های استان کرمان نسبت به سایر استان‌ها عقب مانده‌تر است و این مشکل از ما مسئولان است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: