کد خبر: 3828311
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۳
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان گفت: مسابقات قرآن، گامی در جهت جریان‌سازی این کتاب دینی و نهادینه شدن فرهنگ قرآن در بطن جامعه است.

حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان در گفت‌وگو با ایکنا از کرمان، گفت: مسابقات قرآن، گامی در جهت جریان‌سازی این کتاب دینی و نهادینه شدن فرهنگ قرآن در بطن جامعه است.

وی افزود: چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف و امور خیریه استان کرمان به میزبانی جامعه قرآنی و اداره اوقاف شهرستان سیرجان و با حضور 350 نفر برای رقابت برگزار شد که این تعداد برگزیدگان مسابقات قرآنی 18 شهرستان استان کرمان بودند.

تدینی بیان کرد: در مرحله اول مسابقات هم یک‌هزار و 200 نفر در رشته‌های قرائت، ترتیل، تواشیح، اذان، دعاخوانی، حفظ کل، پنج و 10 جزء و مفاهیم به رقابت پرداختند که نفرات اول این مسابقات در شهرستان‌ها به تعداد 350 نفر طی دو روز در سیرجان در مسابقات مرحله استانی شرکت کردند.

وی اظهار کرد: برای موفقیت برگزیدگان این مسابقات استانی در سطح کشوری و بین‌المللی دوره‌های آموزشی ویژه برگزار می‌کنیم تا نفرات اول با آمادگی بهتر در مسابقات کشوری شرکت کنند و شاهد موفقیت نیروهای قرآنی استان کرمان در سطح ملی و بین‌المللی باشیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان همچنین نتایج نفرات برگزیده استانی برای حضور در مرحله کشوری را در حفظ پنج جزء اسماء ایرانمنش از کرمان و احمد مرادی‌زاده از انار، در حفظ 10 جزء فاطمه افصحی‌زاده از رفسنجان و هادی رضایی از کرمان اعلام کرد.

وی اظهار کرد: در حفظ 20 جزء عاطفه محمودزاده از کرمان و علی انوری از کرمان و در حفظ کل فاطمه اژدری از رفسنجان و عماد انوری از کرمان اول شدند.

تدینی تأکید کرد: در رشته ترتیل حسنیه قهاری از کرمان و محمد خسرویان از کرمان، در رشته قرائت محبوبه توحیدی از کرمان و ابوالفضل شریفی از رفسنجان و در رشته دعاخوانی عاطفه اسماعیلی از سیرجان و علی صدقی از کرمان اول شدند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان اظهار کرد: در رشته اذان نیز محمد حسام گوری از بم به مقام اول رسید.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: