کد خبر: 3798378
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۸
گروه معارف ــ مدیر کل تبلیغات اسلامی کرمان گفت: ۳۰۰ مسجد استان کرمان جهت ارائه خدمات و استقبال از معتکفان آماده هستند.

حجت‌الاسلام علی جلالی، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمان در گفت‌و‌گو با ایکنا از کرمان، با اشاره به برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در اولین روز از سال جدید گفت: تعطیلات نوروزی ظرفیتی برای علاقه‌مندان ایجاد کرده تا در این مراسم معنوی حضور پررنگ‌تری داشته باشند.
وی افزود: با توجه به اینکه سال گذشته در ۲۹۶ مساجد استان کرمان مراسم اعتکاف برگزار شده است امسال بیش از ۳۰۰ مسجد در استان کرمان میزبان معتکفان هستند.
حجت‌الاسلام جلالی اظهار کرد: آیین اعتکاف همزمان با ایام‌البیض از سیزدهم تا پانزدهم رجب مصادف با بیست‌ونهم اسفند ۹۷ لغایت دوم فروردین‌ماه ۹۸ در ۱۷ مسجد شهرستان کرمان و ۳۰۰ مسجد کل استان کرمان برگزار می‌شود.
وی افزود: این تعداد از روحانیان اعزامی از اداره‌های تبلیغات اسلامی و نیروهای بومی هستند که با هدف آشنایی بیشتر معتکفان با فلسفه اعتکاف و ارتباط معنوی با خالق هستی و همچنین ترویج و تبلیغ احکام و مسائل شرعی به مساجد این استان و شهرستان در ایام اعتکاف اعزام می‌شوند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان تأکید کرد: اعتکاف فرصت و زمینه‌ای برای تفکر، عبادت، خودسازی و دوری از مشغله‌های زندگی است امیدواریم افراد با حضور در آیین اعتکاف سال جدید را با روحیه ای بهتر آغاز کنند و زمینه‌ای برای کار و تلاش بیشتر در جامعه فراهم شود.
حجت‌الاسلام جلالی نحوه ثبت نام را به‌صورت اینترنتی اعلام کرد که تمامی ثبت‌نام‌ها با هماهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کرمان انجام می‌شود.
وی تصریح کرد: معتکفان می‌توانند جهت ثبت‌نام از تاریخ ۸ لغایت ۱۶ اسفند ۹۷ از طریق سامانه اعتکاف به نشانی www.ekr.ir مراجعه کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: