کد خبر: 3535603
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۰۷:۲۵
گروه اندیشه: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ریگان گفت: به‌مناسبت دومین روز از ماه محرم مراسم نمادین ورود کاروان امام حسین(ع) به صحرای کربلا دیروز سه‌شنبه، 13 مهر در ریگان بازسازی شد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کرمان، حجت‌الاسلام منصور نعمتی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ریگان در حاشیه برگزاری مراسم نمادین ورود کاروان امام حسین (ع) به کربلای معلی گفت: بازسازی مراسم نمادین ورود کاروان امام حسین(ع) به کربلای معلی در روستای شلتوک‌آباد ریگان و مرکز شهرستان ریگان برگزار شد.
وی افزود: مراسم نمادین ورود کاروان امام حسین (ع) به صحرای کربلا توسط هیات‌های عزاداری ریگان، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و هنرمندان ریگانی انجام شد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ریگان بیان کرد: این مراسم در روستاها و شهر ریگان با استقبال خوب مردم شهرستان همراه بود.
نعمتی تصریح کرد: مردم روستاها و شهر ریگان همراه با این کاروان به عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) بر سر و سینه زدند و در رسای آن امام همام اشک ماتم ریختند.
وی هدف از برگزاری این مراسم را تأثیرگذاری مطلوب دینی بر تفکر و عمل مخاطبان و شرکت کنندگان برشمرد و افزود: این مراسم با استقبال مردم همراه بود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ریگان اظهارکرد: با آغاز ماه محرم مراسمات عزاداری در روستاهای شهرستان ریگان توسط کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با شکوه خاصی برگزار می‌شود.
نعمتی تصریح کرد: همه ساله بر رونق مراسمات عزای سرور و سالار شهیدان در این شهرستان افزوده می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: