کد خبر: 4225008
تاریخ انتشار : ۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۵
امام جمعه کرمان:

فردای انتخابات با همدلی و همراهی حافظ خون شهدا باشیم

حجت‌الاسلام علیدادی سلیمانی با بیان اینکه نخستین وظیفه همه ما مشارکت حداکثری و وظیفه دوم انتخاب فرد اصلح است، گفت: از فردا که نتیجه انتخابات مشخص می‌شود باید با همدلی و همراهی حافظ خون شهدا بوده و با استکبارستیزی از حق مردم در صحنه‌های بین‌المللی دفاع کنیم.

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی امام جمعه کرمانبه گزارش ایکنا از کرمان، حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان امروز، ۱۵ تیرماه در خطبه‌های نماز جمعه با توصیه به رعایت تقوای الهی و با اشاره به فرارسیدن ماه محرم گفت: حوادث در طول تاریخ می‌تواند جنبه مثبت و منفی داشته باشد و باید از آنها درس‌ و عبرت بگیریم. هر چه حادثه بزرگتر، درس‌های آن مهمتر است و یکی از حوادث بزرگ بشریت حادثه عاشوراست.

وی با بیان اینکه ظرفیت تاریخ کربلا آن‌گونه است که تا جامعه انسانی بر روی کره خاکی زندگی می‌کند می‌تواند از آن استفاده کند، افزود: عاشورا در تعلیم و تربیت انسان اثرگذار است و انسان را به سوی حقیقت سوق می‌دهد. در حادثه کربلا باید از آنهایی که در جبهه مقابل امام حسین(ع) قرار گرفتند نیز عبرت بگیریم.

امام جمعه کرمان اصریح کرد: عاشورا یک قیام انسان‌ساز است که با محوریت امام معصوم ایجاد شد و برای همیشه تاریخ ماندگار است. تهاجم به قداست‌ها و شکستن حرمت‌ها عبرت است که در طول تاریخ انجام شده و سرانجام خوبی نداشته و این موضوع در عاشورا هم بوده است.

حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی در خطبه دوم با بزرگداشت سالگرد قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب رضاخانی اظهار کرد: در تاریخ ایران کشف حجاب یک پدیده خودجوش مردمی نبوده و ریشه آن ناشی از فرهنگ غرب بر روی حاکم وقت بود. رضاخان هجمه همه جانبه‌ای بر مردم وارد کرد تا نوع پوشش را در کشور تغییر دهد و فکر می‌کرد کشف حجاب تمدن ایجاد می‌کند. امروز نیز باید مراقب باشیم که حجاب و عفاف صیانت انسان و حافظ حرکت انسان در مسیر انسانیت و الهی خودش است.

وی با بیان اینکه حجاب و عفاف به ما کمک می‌کند تا تربیت دینی داشته باشیم، افزود: افرادی که آگاهانه و ناآگاه حجاب و عفاف را نشانه گرفتند دنبال کشاندن جامعه به سمت هنجارشکنی هستند تا تربیت انسان را از مسیر الهی خود خارج کنند. بنابراین از مسئولان امر می‌خواهیم با عاملان آن برخورد کنند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه آغاز ماه محرم آغاز هفته امر به معروف و نهی از منکر است، تصریح کرد: یکی از معروف‌ها حضور پای صندوق‌های رأی و شرکت در انتخابات است. امروز حضور در پای صندوق‌های رأی تکمیل‌کننده کار است و رأی مردم سکان مدیریت کشور را به دست یک فرد می‌دهد.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه نخستین وظیفه همه ما مشارکت حداکثری و وظیفه دوم انتخاب فرد اصلح است، گفت: امروز باید فردی را انتخاب کنیم که نهضت خدمت‌رسانی دولت شهید رئیسی ادامه داشته باشد. انتخابات امروز به پایان می‌رسد و هر که بیشترین رأی را داشته باشد رئیس‌جمهور کشور است و از فردا باید با همدلی و همراهی حافظ خون شهدا بوده و با استکبارستیزی از حق مردم در صحنه‌های بین‌المللی دفاع کنیم.

انتهای پیام
captcha