کد خبر: 4221925
تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۳۲
امام جمعه کرمان:

شعار برائت از مشرکان و ظالمان جهانی شده است

حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه امروز جهان اسلام بیش‌ از هر زمان نیاز به وحدت و همدلی دارد، گفت: امروز فقط برائت از ظالمان در دستور کار ما نیست بلکه این جریان جهانی شده و هر انسان آزاده و انسان‌دوستی در کنار مسلمانان قرار می‌گیرد و فریاد برائت سر می‌دهد.

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی امام جمعه کرمانبه گزارش ایکنا از کرمان، حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی، نماینده ولی‌ فقیه در استان و امام جمعه کرمان امروز، ۲۸ خردادماه در خطبه‌های نماز عید قربان در کرمان ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی به سخنی از امام علی(ع) اشاره کرد و گفت: کسی که تقوای الهی او را بزرگ کرد هیچ‌ وقت کوچک نکنید و کسانی که فقط با تکیه بر دنیا بزرگ شدند در جهت تقویت آنها قرار نگیرید.

وی با بیان اینکه براساس روایت معصوم سه گروه از مردم در روز قیامت به خداوند نزدیکتر هستند، افزود: نخست کسانی هستند که در هنگام خشم و در همه حالات، خودنگهدار باشند و خشم آنها را از بندگی خداوند خارج نمی‌کند. گروه دوم کسانی هستند که وقتی در جایگاه قضاوت قرار می‌گیرند خلاف عدل و حق اقدام نمی‌کنند و کاملاً در صراط مستقیم و خط تقوا حرکت می‌کنند. گروه سوم نیز افراد حق‌گو در همه شرایط هستند و منفعت‌محور نیستند.

امام جمعه کرمان در خطبه دوم با تبریک عید قربان گفت: از آنجا که اسلام دین اجتماعی است، جمع شدن و در کنار هم قرار گرفتن مردم و نزدیک شدن دل‌های مردم به هم بسیار مورد توجه دین است، بنابراین توجه به نزدیکان، احترام به همسایگان، دست‌گیری از نیازمندان روزانه در کنار هم جمع شدن در نماز جماعت، هفتگی جمع شدن با محوریت نماز جمعه اجتماع تشکیل دادن و جمع شدن در نمازهای عید فطر و قربان اهمیت بسیاری دارد.

وی موسم حج و جمع شدن مسلمانان حول یک کانون وحدت یعنی خانه خدا و عمل حج را مهمترین اجتماع مسلمانان دانست و اظهار کرد: از همه بلاد اسلامی در این مراسم حضور یافته و سفیران و مسئولان امت اسلامی در کنار هم جمع می‌شوند و امت واحد اسلامی را به تصویر می‌کشانند و این توجه اسلام به همراه شدن و اجتماع را نشان می‌دهد.

علیدادی‌سلیمانی با تأکید بر اینکه امروز جهان اسلام بیش‌ از هر زمان نیاز به وحدت و همدلی دارد، تصریح کرد: امروز غزه در آتش است و روزی نیست که کودکان و زنان غزه شهید نشوند، اما بدانید که پیروزی نزدیک است و حماس در آینده نزدیک در کنار جهاد اسلامی جشن پیروزی را برگزار می‌کند.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه برائت از کفار و مشرکان باید فراتر از مسلمانان و موسم حج رود، ادامه داد: امروز فقط برائت از ظالمان در دستور کار ما نیست بلکه انسان‌های آزاده‌ای هستند که اگرچه در غرب زندگی می‌کنند اما برای پرپر شدن مردم غزه دل می‌سوزانند و این پیام بزرگ اسلام به برکت خون شهدای غزه جهانی شده است و هر انسان آزاده و انسان‌دوستی در کنار مسلمانان قرار می‌گیرد و فریاد برائت سر می‌دهد.

امام جمعه کرمان در پایان با اشاره به انتخابات پیش رو موضوع مشارکت و حضور حداکثری را مهم دانست و اظهار کرد: هرچه مشارکت بالاتر باشد دولت قوی‌تری شکل می‌گیرد و توان جمهوری اسلامی در صحنه بین‌المللی بیشتر می‌شود. امروز به رئیس‌جمهوری قوی، عملیاتی، تراز، مطیع ولایت، شیفته خدمت به مردم و یک انسان آزموده نیاز داریم تا راه رئیس‌جمهور شهید را در نهضت خدمت‌رسانی ادامه دهد و مردم نیز باید انتخاب اصلح داشته باشند.

انتهای پیام
captcha