پوستر همایش بین‌المللی «اربعین و فرهنگ مقاومت» در کرمان رونمایی شد
کد خبر: 4215136
تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۲

پوستر همایش بین‌المللی «اربعین و فرهنگ مقاومت» در کرمان رونمایی شد

پوستر همایش بین‌المللی «اربعین و فرهنگ مقاومت» با حضور مسئولان اجرایی همایش در کرمان رونمایی شد. این همایش مهرماه امسال در هفت محور برگزار می‌شود.

رونمایی از پوستر همایش بین‌المللی اربعین و فرهنگ مقاومت در کرمانبه گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از روابط عمومی استانداری، پوستر همایش بین‌المللی «اربعین و فرهنگ مقاومت» صبح امروز ۲۲ اردیبهشت ماه با حضور استاندار کرمان، معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار و مسئولان اجرایی همایش رونمایی شد.

محمدمهدی فداکار، استاندار کرمان در این مراسم با اشاره به آغاز فرآیند اجرایی همایش، کار برای اهل‌بیت(ع) را توفیق دانست و گفت: ظرفیت کامل استان در اختیار است تا همایشی فاخر و در شأن سردار شهید جبهه مقاومت، سپهبد حاج قاسم سلیمانی صورت گیرد.

فداکار برنامه‌ریزی‌های همایش به خصوص در بخش بین‌الملل را مورد تأکید قرار داد و اظهار کرد: بیست‌و‌یکمین همایش بین‌المللی پیرغلامان حسینی نیز به میزبانی کرمان در حال برنامه‌ریزی است و در ایام قبل و بعد از ماه محرم، شاهد فضای معنوی و حسینی در استان هستیم. فرصتی بی‌بدیلی برای استان کرمان فراهم شده و اشاعه فرهنگ اهل بیت (ع) برای استان نعمت خواهد شد.

حجت‌السلام علی عارفی، رئیس همایش بین‌المللی «اربعین و فرهنگ مقاومت» به مشارکت و همکاری تمام دانشگاه‌های استان در برگزاری همایش اشاره کرد و گفت: این همایش از بُعد علمی به بحث اربعین و مقاومت می‌پردازد.

وی از پیش‌بینی حضور حدود ۱۰۰ مهمان خارجی در این همایش بین‌المللی خبر داد و افزود: مقاماتی از اندیشمندان، پژوهشگران و فرهیختگان کشورهای مختلف مهمان همایش بین‌المللی «اربعین و فرهنگ مقاومت» خواهند بود. در نشست‌های هماهنگی در سطح ملی و استانی، برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته و به زودی نشست‌های منطقه‌ای آغاز می‌شود.

یادآور می‌شود، همایش بین‌المللی «اربعین و فرهنگ مقاومت»، در هفت محور اربعین و فرهنگ مقاومت، اربعین - حقوق و روابط بین‌الملل، اربعین و اقتصاد، اربعین - معنویت - اخلاق - سلامت، اربعین - فرهنگ - هنر - رسانه، اربعین و تمدن نوین اسلامی، اربعین و فرهنگ انتظار، سوم و چهارم مهرماه امسال به میزبانی کرمان برگزار می‌شود و علاقمندان به شرکت در این همایش تا ۳۱ مرداد ماه فرصت دارند که مقالات خود را به دبیرخانه مربوطه در دانشگاه آزاد اسلامی کرمان ارسال کنند.

انتهای پیام
captcha