بیست‌و‌نهمین جشنواره شعر رضوی به‌کار خود پایان داد
کد خبر: 4214976
تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۳
با معرفی برگزیدگان

بیست‌و‌نهمین جشنواره شعر رضوی به‌کار خود پایان داد

بیست‌و‌نهمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فارسی رضوی با معرفی پنج شاعر برگزیده و شش شاعر شایسته تقدیر به‌کار خود پایان داد.

اختتامیه بیست‌و‌نهمین جشنواره شعر رضویبه گزارش ایکنا از کرمان، آیین اختتامیه بیست‌و‌نهمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فارسی رضوی با حضور استاندار کرمان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، دبیر بیست‌ویکمین جشنواره‌های بین‌المللی امام رضا(ع)، مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) و جمعی از مردم و شاعران استان و کشور شامگاه، ۲۱ اردیبهشت‌ماه در تالار فرهنگ و هنر کرمان برگزار شد.

بنابر گفته محمدجواد شرافت، دبیر تخصصی جشنواره شعر رضوی در بیست‌ونهمین دوره ۲۰۳۵ اثر به جشنواره ارسال شده که اشعار منتخب در یک مجموعه به‌ نام «قرار» منتشر شدند.(این مجموعه در آیین اختتامیه رونمایی شد.)

حضور خادمان حرم مطهر رضوی در مراسم و شعرخوانی فائزه امجدیان، جواد اسلامی، آرش پورعلیزاده، مهدی زارعی، محمد زارعی، عباس صادقی‌زرین، محمدجواد شرافت و حامد حسینخانی از جمله بخش‌های اختتامیه بیست‌و‌نهمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فارسی رضوی بود.

در این مراسم همچنین از خانواده ذاکر اهل‌بیت‌(ع) شهید عادل رضایی از شهدای حادثه تروریستی کرمان با اهدای لوح و تندیس بیست‌و‌نهمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فارسی رضوی قدردانی شد. همچنین از منوچهر کاربخش (راننده‌ای که دو دهه در مسیر کرمان مشهد زائران را جابه‌جا می‌کند) و علی هزاری‌زاده(پاکبانی که بلوار امام رضا(ع) شهر کرمان را تمیز می‌کند) تجلیل شد.

در پایان این مراسم محمد زارعی از دلیجان، عباس صادقی‌زرین از تهران، آرش پورعلی‌زاده از رشت، فائزه امجدیان از قم و جواد اسلامی از جواران به‌عنوان برگزیده و معصومه‌سادات اسدیان از مشهد، مهدی زارعی از کرج، ملیحه آخوندی از مشهد، سیدمحمدحسین ابوترابی از قزوین، فهیمه مجیدی از کرمان و علی گرویی از مشهد به‌عنوان شایستگان تقدیر در بیست‌و‌نهمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فارسی رضوی معرفی شدند. 

انتهای پیام
captcha