تشکیل ۶۰ کانون‌ مردمی خیرین حرم‌ساز در کرمان
کد خبر: 4211956
تاریخ انتشار : ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۵

تشکیل ۶۰ کانون‌ مردمی خیرین حرم‌ساز در کرمان

مدیر شهرستان‌های ستاد توسعه‌ و بازسازی عتبات عالیات کرمان از تشکیل ۶۰ کانون‌ مردمی خیرین حرم‌ساز در کرمان خبر داد و گفت: در راستای مشارکت هرچه بیشتر اقشار مختلف مردم کرمان در بحث بازسازی عتبات، کانون‌های خیرین حرم‌ساز در کرمان تشکیل می‌شود.

مرتضی اخضمی مدیر شهرستان‌های ستاد توسعه‌ و بازسازی عتبات عالیات کرمانبه گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات کرمان، مرتضی اخضمی، مدیر شهرستان‌های ستاد توسعه‌ و بازسازی عتبات عالیات کرمان با اعلام اینکه در راستای مشارکت هرچه بیشتر اقشار مختلف مردم کرمان در بحث بازسازی عتبات، کانون‌های خیرین حرم‌ساز تشکیل می‌شود، گفت: در ابتدای سال جاری کار جدیدی را تحت عنوان کانون خیرین حرم‌ساز شروع کردیم و در مدت دو هفته توانستیم ۶۰ کانون تشکیل دهیم.

وی افزود: در این طرح هر کانون حداقل با ۲۰ نفر کار خود را شروع می‌کند و هر نفر ماهیانه حداقل ۵۰ هزار تومان برای امر بازسازی و توسعه عتبات متقبل می‌شود. این کانون‌ها می‌تواند خانوادگی، دوستانه و یا با حضور اقشار خاصی راه‌اندازی شود و در پایان هر ماه مبالغ جمع‌آوری شده به ستاد تحویل گردد تا در راستای اهداف مورد نظر در امر توسعه و بازسازی عتبات هزینه شود و باقیات‌الصالحاتی برای اعضا باشد.

اخضمی اظهار کرد: این کانون‌ها بنا به سلیقه‌ اعضا می‌تواند نام خاصی به خود اختصاص دهد و اعضا به نیابت از شهدا، اموات، عزیزان و یا خودشان در این طرح مشارکت داشته باشند. 

مدیر شهرستان‌های ستاد توسعه‌ و بازسازی عتبات عالیات کرمان، ادامه داد: در بحث جمع‌آوری نذورات در مدارس روش‌های مختلفی دنبال می‌شود که اولین روش، همان روش مخصوص کسر از حقوق است که فرم‌های آن آماده شده و تحویل مدیر آموزش متوسطه آموزش و پرورش خواهد شد. این فرم‌ها در سه نسخه تهیه شده که نسخه اول به عنوان نسخه اصلی به معلم متقاضی و نسخه دوم به مدرسه و نسخه سوم برای ثبت در اختیار ستاد عتبات قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: در روش دیگر یک نفر به عنوان رابط مدرسه و ستاد می‌تواند مبالغ نذورات را جمع‌آوری و تحویل ستاد عتبات دهد و در شیوه‌ سوم هم افراد خودشان به شماره حسابی که اعلام شده واریز می‌کنند. معلمانی که تمایل دارند در این کار خیر و صدقه‌ جاریه مشارکت داشته باشند، می‌توانند یکی از روش‌های فوق را انتخاب کنند.

اخضمی در مورد نحوه‌ مشارکت دانش‌آموزان نیز گفت: قبوضی با مبالغ پنج یا ده هزار تومان و بیشتر طراحی شده که این قبوض در اختیار مدارس قرار می‌گیرد تا مربیان پرورشی بتوانند در جذب نذورات و مشارکت‌ دانش‌آموزان ایفای نقش کنند.

انتهای پیام
captcha