شرکت ۱۵۰۰۰ دانش‌آموز کرمانی در مراسم اعتکاف
کد خبر: 4196050
تاریخ انتشار : ۰۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۲

شرکت ۱۵۰۰۰ دانش‌آموز کرمانی در مراسم اعتکاف

مدیر‌کل آموزش و پرورش استان کرمان از شرکت ۱۵۰۰۰ دانش‌آموز کرمانی در مراسم اعتکاف خبر داد و گفت: از این تعداد هشت هزار نفر دختر و هفت هزار نفر پسر هستند.

اعتکافبه گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش، رضا رضایی، مدیر‌کل آموزش و پرورش استان کرمان در جمع دانش‌آموزان دختر معتکف مسجد امام خمینی(ره) شهر کرمان از شرکت ۱۵۰۰۰ دانش‌آموز کرمانی در مراسم اعتکاف خبر داد و گفت: از این تعداد هشت هزار نفر دختر و هفت هزار نفر پسر هستند. امسال در هر مسجدی حضور جوانان پر نشاط و مذهبی را مشاهده کردم که نسبت به سال قبل هم به لحاظ حضور و هم کیفی برنامه‌ها بیشتر بود.

وی بیان کرد: تلاوت قرآن جمعی و فردی، حلقه‌های معرفت و پرسش و پاسخ، سخنرانی، بیان احکام و معارف، تصحیح قرائت نماز، ادعیه و مناجات‌خوانی از جمله برنامه‌های اعتکاف در مساجد استان است.

رضایی ادامه داد: پیرو هماهنگی به عمل آمده با مدارس و ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق، هیچ‌ یک از دانش‌آموزان حاضر در اعتکاف غیبت نمی‌خورند و عدم حضور آنها در روز شنبه هفتم بهمن‌ماه موجه محسوب می‌شود.

مدیر‌کل آموزش و پرورش استان اظهار کرد: شاهد استقبال گسترده دانش‌آموزان کرمانی از مراسم اعتکاف در استان کرمان هستیم که این نشان از توجه ویژه نسل جدید به مراسم‌های مذهبی دارد. دانش‌آموزان در ۹۲ مسجد در سراسر استان کرمان معتکف شده‌اند و در ویژه برنامه‌های مربوطه شرکت کرده‌اند.

انتهای پیام
captcha