یادواره ۴۴ شهید پایگاه هوانیروز کرمان برگزار شد
کد خبر: 4143144
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۷

یادواره ۴۴ شهید پایگاه هوانیروز کرمان برگزار شد

به‌مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر و عملیات بیت‌المقدس، دومین یادواره ۴۴ شهید پایگاه هوانیروز کرمان، در شهرک هوانیروز این شهر برگزار شد.

یادواره ۴۴ شهید پایگاه هوانیروز کرمانبه گزارش ایکنا از کرمان، به‌مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر و عملیات بیت‌المقدس، دومین یادواره ۴۴ شهید پایگاه هوانیروز کرمان، با حضور معاونت جنگ جنوب شرق، دادستان نظامی کرمان و جمعی از مسئولان و نیروهای نظامی و انتظامی امروز، سوم خردادماه در شهرک هوانیروز کرمان برگزار شد.
 
سرتیپ خلبان مهدی رشیدی، فرمانده پایگاه سوم رزمی هوانیروز کرمان در این مراسم با بیان اینکه این یادواره در راستای تبیین فرهنگ ایثار و شهادت، زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا انتقال آن به نسل آینده برگزار می‌شود، گفت: انتقال فرهنگ ایثار شهادت به نسل جدید یک کار سنگین و وظیفه همه ما است.
 
فرمانده پایگاه سوم رزمی هوانیروز کرمان اظهار کرد: در مجموع ۴۴ شهید در هوانیروز کرمان داریم که شهیدان نمازیان، زداه‌کفاش‌، میرمراد زهی و وجدانی از شهدای شاخص هوانیروز کرمان هستند. شهید وجدانی نخستین شهید هوانیروز است که در جبهه غرب به درجه رفیع شهادت نائل آمد و در رفسنجان به خاک سپرده شد.
 
در این مراسم کتاب «قطره‌ای به وسعت دریا» تأليف طاهره‌سادات حسینی، رونمایی شد. این کتاب به همت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کرمان تهیه شده و رمانی پیرامون زندگی شهید سلیمانی است. در پایان هم از خانواده‌های شهیدان محمدرضا وجدانی، محمدامین میرمراد زهی، حبیب‌الله نمازیان، رسول زاده‌کفاش و ناصر محمدرضاخانی تجلیل شد.
 
گفتنی است، تاکنون کتاب‌ «کبوتران خونین‌بال» در مورد جانبازان، کتاب «یاد یاران» و آلبوم صوتی در مورد ۴۴ شهید هوانیروز کرمان تهیه شده است. درخواست‌هایی نیز برای نامگذاری مجتمع مسکونی هوانیروز کرمان به نام شهید وجدانی و پایگاه هوانیروز کرمان به نام شهید نمازیان ارائه شده است. 
انتهای پیام
captcha