کد خبر: 4104624
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۲

مسجد تاریخی روستای میمند مرمت شد

مدیر پایگاه میراث جهانی منظر فرهنگی میمند از مرمت و بهسازی مسجد تاریخی روستای جهانی میمند خبر داد و گفت: در طرح اجرا شده از مصالح بوم‌‌آور استفاده و تمامی ضوابط سازمانی جهانی یونسکو نیز رعایت شده است.

مسجد تاریخی روستای میمند

به گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، رضا ریاحیان، مدیر پایگاه میراث جهانی منظر فرهنگی میمند از مرمت و بهسازی مسجد تاریخی روستای جهانی میمند خبر داد و گفت: در راستای طرح ساماندهی و مرمت فضاهای دستکند روستای جهانی میمند با همکاری شورای اسلامی، پایگاه جهانی و هیئت امنای مسجد این روستا، فضای داخلی مسجد، محوطه جلوی حسینیه و همچنین بخشی از شبکه معابر روستای مذکور مرمت و ساماندهی شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه مراسم جوش‌زنی یکی از مراسم‌ آیینی ثبت شده استان کرمان به‌شمار می‌رود و روستای میمند یکی از مناطقی است که این مراسم به صورت پرشور در آن برگزار می‌شود بنابراین فراهم کردن زمینه برای هر چه بهتر برپا شدن این مراسم از ضروریات است.

ریاحیان با بیان اینکه مراسم آیینی جوش‌زنی سال گذشته در ایام محرم و صفر با حضور تعداد زیادی از عزاداران حسینی در روستای جهانی میمند برگزار شد، گفت: در طرح اجرا شده از مصالح بوم‌‌آور استفاده و تمامی ضوابط سازمانی جهانی یونسکو نیز رعایت شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha