کد خبر: 4103349
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۵

مسئولان در ترویج فرهنگ نماز نقش مؤثری دارند

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از برنامه‌ریزی برای حضور مدیران استانی و محلی در نماز جماعت مدارس خبر داد و گفت: حضور مدیران و مسئولان در نماز جماعت مدارس نقش مؤثری در ترویج فرهنگ نماز در جامعه دارد.

نماز جماعت دانش‌آموزان

به گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش، رضا رضایی، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در حاشیه حضور در نماز جماعت دبیرستان متوسطه دوم حاج‌حبیب‌الله شریفی شهر نوق، از برنامه‌ریزی برای حضور مدیران استانی و محلی در نماز جماعت مدارس خبر داد و گفت: حضور مدیران و مسئولان در نماز جماعت مدارس نقش مؤثری در ترویج فرهنگ نماز در جامعه دارد.

وى با تأكيد بر برگزاری نماز جماعت در مدارسی که شرایط مناسبی دارند و حضور معلمان و کادر اجرایی مدارس در نماز جماعت، گفت: هدف از اقامه نماز جماعت در مدارس ایجاد انگیزه و هدایت دانش‌آموزان در برپایی نماز در مدرسه، خانه و جامعه است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به نقش کلیدی فرهنگ نماز در سند تحول بنیادین، تصریح کرد: مهم‌ترین ساحت تربیتی در سند تحول بنیادین، ساحت اعتقادی، عبادی و اخلاقی است و نماز در تحقق این ساحت تربیتی نقش داشته و برای رسیدن به سایر اهداف تربیتی نیز نقش کلیدی آن بیش‌از پیش آشکار می‌شود.

رضا رضایی با بیان اینکه در ادارات آموزش و پرورش برای شرکت مدیران دستگاه‌های اجرایی در نماز جماعت مدارس برنامه‌ریزی شده است، افزود: نماینده ولی‌فقیه در استان نیز با حضور در نماز جماعت مدارس نقش مؤثری در آگاهی بخشی به دانش‌آموزان و ترویج فرهنگ نماز در مدارس ایفا کرده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha