کد خبر: 4102213
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۷

بسیج، فتنه شناس و فدایی مردم است

امام‌جمعه کرمان با بیان اینکه بسیج عمل‌گرا و مراقب است که فتنه‌ای در کشور تبدیل به جریان نشود، گفت: بسیج فدایی مردم است و جان خود را برای مردم فدا می‌کند که نمونه آن در حوادث اخیر قابل مشاهده است.

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی امام جمعه کرمان

به گزارش ایکنا از کرمان، حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، امروز، چهارم آذرماه در خطبه‌های نماز جمعه با توصیه به رعایت تقوای الهی، گفت: در دنیا جاذبه‌های فراوانی وجود دارد و همانگونه که امام علی(ع) فرموده‌اند باید مراقب بود تا فریفته جاذبه دنیا نشویم زیرا دنیای حرام فروغی ندارد.

وی با بیان اینکه اگر بخواهیم به دنیا توجه کنیم باید به دنیای حلال روی آوریم و متوجه باشیم که مورد حساب قرار خواهیم گرفت، گفت: تمام زوایای تقوای الهی در زندگی باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به موضوع اختیار و بیان اینکه اصولی برای هدایت انسان‌ها به سعادت وجود دارد و همچنین اصولی برای انحراف انسان وجود دارد که باید آنها را ترک کرد، ادامه داد: برای موفقیت و طی کردن مسیر رضایت حق باید توجه داشت تا در سه میدان ایمان، اخلاق مبتنی بر دین و میدان عمل مراقبت داشته باشیم.

وی افزود: افراد در جامعه ایمانی باید مراقب هم باشند و یکدیگر را به صبر در برابر گناه و معصیت، انحرافات، مصیبت‌ها و مشکلات و صبر در برابر گرفتاری‌ها توصیه کنند و این توصیه به صبر باید تبدیل به یک جریان عمومی شود در نتیجه پیشرفت برای جلب رضایت خداوند بیشتر می‌شود.

امام‌جمعه کرمان با بیان اینکه اگر فعل بد تکرار شود تبدیل به عادت می‌شود، افزود: عادت شدن افعال بد سبب می‌شود افراد از کارهای بد خود شرمنده نباشند که نمونه‌های آن در تاریخ بسیار است که حجاج نمونه این افراد است.

وی با تأکید بر اینکه قلب سلیم در نتیجه نیت پاک و طاهر ایجاد می‌شود، گفت: ایمان درست اخلاق دینی را تضمین می‌کند و در رفتار انسان جلوه می‌کند. همه ما باید از قوه اختیار خود برای رسیدن به قلب سلیم و جلب رضایت خداوند تلاش کنیم.

حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی در خطبه دوم نماز جمعه با تبریک ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار و ضمن قدردانی از فعالیت پرستاران در دوران کرونا و همچنین با گرامیداشت روز نیروی دریایی ارتش گفت: این نیرو امروز در اوج اقتدار است و در کارنامه درخشان خود حرکت‌های ارزشی فراوانی دارد و دریای کشور را به بهترین شکل ممکن محافظت می‌کنند.

وی با اشاره به سالروز شهادت شهید مدرس و روز مجلس گفت: شهید مدرس چهره کم‌نظیری در مبارزه با استکبار و استعمار و در بصیرت و آگاهی بود و نمایندگان باید مدرس‌وار مراقب هوی و هوس‌ باشند، برای خدا حرف بزنند و برای خدا حرکت کنند و مجلس انقلابی در همه حوزه‌ها انقلابی عمل کند.

امام جمعه کرمان با تبریک سالروز تشکیل بسیج مستضعفین، گفت: بسیج هدف مشخصی دارد و آن تحقق آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی و اسلام است. بسیج عصاره توده‌های مردم است که ویژگی‌هایی دارد. بسیج، دین را خوب می‌شناسد و تفکر بسیجی در خدمت دیانت است؛ قلب آن برای مکتب و دین می‌تپد و در این مسیر دچار سهو و خطا نمی‌شود‌.

وی با تأکید بر اینکه بسیج در خط مقدم احکام اسلام را پیاده می‌کند، مردم محوری را از دیگر ویژگی‌های بسیج برشمرد و گفت: بسیج حلقه وصل مردم و نیروهای مسلح و مطیع رهبری است. اطاعت از امام جامعه از ویژگی‌های بارز بسیج است و در تمام صحنه‌ها بسیج کلام امام را مورد توجه دارد. بسیج به هر حزب و گروهی به اندازه‌ای توجه دارد که در مسیر ولایت باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان با بیان اینکه بسیج عمل‌گرا است و شعار‌گرا نیست گفت: بسیج فدایی مردم است و جان خود را برای مردم فدا می‌کند که نمونه آن در حوادث اخیر قابل مشاهده است. بصیرت عمیق، جریان‌شناسی، دشمن شناسی، زمان شناسی قوی و فتنه شناسی از دیگر ویژگی‌های بسیج است.

وی با بیان اینکه بسیج مراقب است که فتنه‌ای در کشور تبدیل به جریان نشود زیرا فتنه باید زود خاموش شود، گفت: بسیج در اوج اخلاص نسبت به خداوند قرار دارد و جنس لشکر بسیج همان جنس لشکر عاشورا، لشکر بدر و همان لشکر پیامبر اسلام(ص) است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha