کد خبر: 4087811
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۳

عناصر اصلی نا آرامی‌های اخیر در کرمان بازداشت شدند

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه عناصر اصلی نا آرامی‌های اخیر در بازداشت هستند، گفت: ما وظیفه داریم در برابر افرادی که با سرسپردگی به دشمنان، امنیت جامعه را خدشه‌دار می‌کنند، قاطعانه برخورد کنیم.

حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی رئیس دادگستری کرمان

به گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از روابط عمومی دادگستری، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی، رئیس کل دادگستری استان کرمان در دیدار با خانواده شهیدان مظهری صفات که به مناسبت هفته دفاع مقدس انجام شد، بیان کرد: ما وظیفه داریم در برابر افرادی که با سرسپردگی به دشمنان، امنیت جامعه را خدشه‌دار می‌کنند، قاطعانه برخورد کنیم.

وی با اشاره به اینکه برخوردهای قانونی لازم با لیدرهای اغتشاشات انجام شده و عناصر اصلی نا آرامی‌های اخیر در بازداشت هستند، گفت: در این رابطه عده‌ای فریب خورده نیز هستند که باید به مسیر مستقیم هدایت شوند و برای این افراد در مرحله اول ارشاد و هدایت انجام می‌شود و در صورتی که با اقدامات ارشادی به مسیر مستقیم هدایت نشوند، با آنها برخورد خواهد شد.

رئیس کل دادگستری کرمان با تقدیر از مردم کرمان که راه خود را از اغتشاشگران جدا کردند، بیان کرد: تعداد معدودی از دستگیر شدگان، سرسپردگان دشمن هستند که دستگاه قضایی در پاسخ به درخواست خانواده‌های شهدا و مردم با این افراد قاطعانه برخورد خواهد کرد.

وی ادامه داد: زمانی حجاب را از سر اهل‌بیت(ع) می‌کشیدند و امروز می‌خواهند از سر زن مسلمان بردارند، اما باید تاکید کرد اینگونه اقدامات ددمنشانه دشمنان از بین می‌روند و ارزش‌های دینی و اسلامی ماندگار است.

حجت‌الاسلام حمیدی در ادامه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدا افزود: شهدا برای اعتلای این نظام و انقلاب جان خود را فدا کردند و همه مسئولان و مردم نیز باید با خدمت صادقانه و ولایت‌مداری، مسیر شهدا را تداوم بخشند.

وی دوران دفاع مقدس را دوران زرین انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و ادامه داد: رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس حماسه‌های بزرگی را آفریدند که الگویی برای ملت ایران، سایر مستضعفان و جبهه مقاومت است.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان با تاکید بر اینکه امروز فرهنگ دفاع مقدس در همه جای دنیا ثمر داده است، بیان کرد: بسیاری از کشورها با تاسی به الگوی دوران دفاع مقدس در برابر تمامی مستکبران ایستاده‌اند و‌ موفقیت‌های بزرگی حاصل شده است.

حجت‌الاسلام حمیدی بیان کرد:حضور در بین خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران افتخار بزرگی است که خدا را به لحاظ اعطای این افتخار سپاسگزاریم و امروز به نمایندگی از تمامی قضات در خدمت خانواده شهیدان مظهری صفات هستیم.

وی حضور در جمع خانواده شهدا را تجدید بیعت با خانواده‌های شهدا و خون شهیدان ذکر کرد و افزود: هدف شهدا این بود که اسلام و نظام اسلامی در دنیا ماندگار شود تا بیرق آن به دست صاحب اصلی آن سپرده شود. شهدا اگر زنده بودند تاکید می‌کردند که راه امام و رهبری را فراموش‌ نکنید و به مسئولان می‌گفتند که به مردم خدمت کنید و از این رو بهترین مصداق ادامه راه شهدا ولایت‌مداری و خدمت به مردم است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha