کد خبر: 4085026
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۳

ضرورت توسعه فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی در حاشیه شهر کرمان

رئیس کل دادگستری استان کرمان بر لزوم توسعه فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی در نقاط حاشیه شهر تأکید کرد و گفت: دستگاه قضایی از باب نظارت بر عملکرد مجموعه‌ها و به منظور پیگیری حقوق شهروندی به این حوزه ورود کرده است.

حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی رئیس دادگستری کرمان

به گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از روابط عمومی دادگستری، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی، رئیس کل دادگستری استان کرمان در دیدار با مدیرکل نوسازی مدارس استان با اشاره به بازدید اخیر از نقاط حاشیه‌ای شهر کرمان، گفت: در این بازدید مشخص شد که این مناطق در حوزه‌های آموزشی، بهداشتی، امنیتی و آسفالت معابر نیاز به توجه ویژه‌ای دارند.

وی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی مسئولیت مستقیمی در حوزه ساماندهی حاشیه‌نشینی برعهده ندارد، افزود: دستگاه قضایی از باب نظارت بر عملکرد مجموعه‌ها و به منظور پیگیری حقوق شهروندی به این حوزه ورود کرده است و در این رابطه باید توجه داشت که اگر دستگاه‌ها به وظایف خود عمل کنند، نیازی به ورود دستگاه قضایی نیست.

حجت‌الاسلام حمیدی با تأکید بر اینکه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان در حوزه ساماندهی نقاط حاشیه‌ای شهر کرمان پیگیری‌ها و اقدامات بسیار خوبی داشته است، ادامه داد: بخشی از اقدامات مورد نیاز برای توسعه فرهنگی در حاشیه شهر کرمان، در توسعه مدارس محقق می‌شود و از این رو بر اساس بازدید‌های انجام شده، روند اجرایی دو مدرسه در این منطقه نیز مورد بازدید قرار گرفته است.

رضا هدایتی، مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان نیز در این دیدار گفت: در حال حاضر 2 مدرسه ۱۲ کلاسه در زمینی به مساحت هفت هزار مترمربع در محله صنعتی در دست ساخت است که براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده یکی از این مدارس با استفاده از اعتبارات سال ۱۴۰۰ تا پایان سال‌جاری به بهره‌برداری می‌رسد و مدرسه دوم نیز در اعتبارات سال ۱۴۰۱ دیده شده است.

وی گفت: در سال‌جاری ۹ هزار کلاس درس نوساز در کشور آماده بهره‌برداری شده که از این تعداد ۶۰۰ کلاس مربوط به استان کرمان است که آیین افتتاح آن‌ها هفته جاری برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha