کد خبر: 4079070
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۵

یاد شهدا محدود به نام‌گذاری خیابان‌ها نشود

استاندار کرمان برگزاری گردهمایی رزمندگان را گرامیداشت یاد شهدا و بازخوانی آرمان‌ها دانست و گفت: در حق شهدا تنها با نامگذاری چند خیابان و کوچه کوتاهی کردیم. نگه داشتن یاد شهدا در یادواره‌ها بسیار اثر بخش خواهد بود‌.

محمدمهدی فداکار استاندار کرمان

به گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از روابط عمومی استانداری، محمدمهدی فداکار، استاندار کرمان امروز، ۲۷ مردادماه در دوازدهمین گردهمایی رزمندگان گردان ۴۱۰ غواص لشکر ۴۱ ثارالله بیان کرد: گرامیداشت یاد شهدا، حداقل وظیفه ما است. علاوه بر آنکه برگزاری چنین گردهمایی‌‌هایی، حس معنوی برای همه ما ایجاد می‌کند.

وی برگزاری گردهمایی رزمندگان را گرامیداشت یاد شهدا و بازخوانی آرمان‌ها دانست و افزود: رزمندگان ما به فرمان رهبرشان امام خمینی(ره) و آرمان‌هایی که داشتند از زندگی و خانواده، درس و دانشگاه زدند و به جبهه‌های نبرد پا گذاشتند.

فداکار تصریح کرد: رزمندگان ما گذشته پرافتخاری دارند. به لطف خداوند در دوره‌ای زندگی کردیم که توفیق حضور در جبهه‌های نبرد را یافتیم. رفاقت‌ها و دوستی‌های عمیق آن زمان هرگز تکرار نخواهد شد.

وی به نقل خاطراتی از حضور در جبهه‌های هشت سال دفاع مقدس پرداخت و گفت: همه رزمندگان ما آماده برای شهادت بودند. اما کار بزرگ دیروز، امروز هم ادامه دارد. آرمان‌هایمان را باید یادآوری کنیم، صحنه تغییر کرده، اما جنگ عوض نشده است.

استاندار کرمان افزود: امروز به شکل دیگری باید مبارزه کرد؛ هر چند مقاومت در جنگ تحمیلی و برابر گلوله راحت‌تر بود اما در گرفتاری‌های زندگی امروز، ایستادن و وفادار به آرمان‌ها ماندن سخت‌تر است.

وی تصريح کرد: دوستان شهیدمان از ما توقع دارند، نباید در برابر خواست آن‌ها کوتاهی کنیم. در حق شهدا تنها با نامگذاری چند خیابان و کوچه کوتاهی کردیم. نگه داشتن یاد شهدا در یادواره‌ها بسیار اثر بخش خواهد بود‌.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha