کد خبر: 4078757
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۳

حمل‌ونقل زائر مهمترین موضوع در ایام اربعین است

استاندار کرمان با بیان اینکه موضوع مهم در این ایام حمل‌ونقل است و باید همه در این امر کمک کنند، گفت: تصمیمات جدی در حوزه حمل‌ونقل باید گرفته و اطلاع‌رسانی شود تا بتوانیم از ایجاد بازار سیاه در فروش بلیط‌‌‌ها جلوگیری کنیم.

محمدمهدی فداکار استاندار کرمان

به گزارش ایکنا از کرمان، محمدمهدی فداکار، استاندار کرمان امروز، ۲۶‌ مردادماه در جلسه استانی ستاد اربعین بر برگزاری هفتگی جلسات ستاد اربعین استان تأکید کرد و گفت: موضوع مهم در این ایام حمل‌ونقل است و باید همه در این امر کمک کنند.

وی بر پیگیری قیمت بلیط هواپیما تأکید کرد و گفت: بار اصلی حمل‌ونقل به صورت خودرویی است و تصمیمات جدی در حوزه حمل‌ونقل باید گرفته و اطلاع‌رسانی شود تا بتوانیم از ایجاد بازار سیاه در فروش بلیط‌ها جلوگیری کنیم.

استاندار کرمان بر راه‌اندازی موکب باغین برای اتباع افغانستانی و موکب ماهان برای زائران پاکستانی اربعین اشاره کرد و گفت: اطلاعات موکب‌ها باید به صورت دقیق در اختیار کمیته‌ها قرار داده شود.

فداکار راه‌اندازی موکب بم برای پذیرایی از زائران خارجی را مورد توجه قرار داد و گفت: ضرورت دارد بین موکب ماهان و مزار شهید سلیمانی سرویس‌هایی در نظر گرفته شود تا حضور زائران اربعین در کرمان نظم داشته باشد.

حجت‌الاسلام رضا فاطمی، معاون فرهنگی اوقاف و امورخیریه استان کرمان نیز در این جلسه از برگزاری مراسم اربعین در تمام بقاع متبرکه استان برای جاماندگان اربعین خبر داد و گفت: طرح حرم تا حرم نیز در کرمان اجرا می‌شود. همچنین در شهرستان‌های سیرجان، بردسیر و انار ویژه‌برنامه‌هایی برای زائران اربعین در نظر گرفته شده است.

رسول فتحی، مسئول کمیته مواکب استان کرمان نیز در این جلسه از راه‌اندازی حدود ۵۰ موکب کرمانی در کربلا خبر داد و گفت: یک موکب در سامرا، سه موکب در نجف، ۱۰ موکب در مسیر و مابقی در کربلا مستقر هستند و تا سه روز پس از اربعین خدمات ارائه می‌دهند.

وی از آغاز ثبت اطلاعات خادمین موکب‌ها و ثبت‌ بار و وسایل آن‌ها از امروز (۲۶ مردادماه) خبر داد و با بیان اینکه امسال موکب رانندگان نیز راه‌اندازی می‌شود، گفت: سوخت و آرد دو موضوع جدی است که باید تدابیری در این زمینه اندیشیده شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha