کد خبر: 4077468
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۲

عزم جدی دولت سیزدهم برای رفع محرومیت در کرمان

رئیس جمهور در بدو ورود به کرمان بیان کرد: دولت مصمم است هم در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و هم در جهت رفع فقر و محرومیت که زیبنده استان کرمان نیست اقدام کند.

حجت الاسلام ابراهیم رئیسی رئیس جمهور

به گزارش ایکنا از کرمان، حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور امروز، ۲۰ مردادماه در بدو ورود به استان و در فرودگاه کرمان با بیان اینکه سفر به کرمان حُسن ختام سفرهای استانی دولت در دور اول است، گفت: امیدواریم بتوانیم در این سفر خواسته‌های مردم کرمان را دنبال کنیم.

وی ادامه داد: شهید سلیمانی نه تنها افتخار مردم کرمان بلکه افتخار کشور و جهان اسلام است و مقام معظم رهبری از ایشان به عنوان مکتب یاد کرده‌اند که باید همواره مورد توجه همگان قرار بگیرد.

رئیس جمهور با اشاره به بیش‌از ۶ هزار و ۵۰۰ شهید و بیش از ۱۹ هزار جانباز و ایثارگر در استان کرمان، بیان کرد: کرمان به راستی پایتخت مقاومت است و کرمانی‌ها در دفاع مقدس و همه صحنه‌ها نقش موثری داشتند.

وی در ادامه با بیان اینکه استان کرمان ظرفیت‌های زیادی در بخش کشاورزی، باغداری و معدنی دارد، گفت: کرمان را بهشت معادن ایران نام گذاری کرده‌اند و استان ظرفیت گسترده‌ای نیز در گردشگری دارد و مهمتر، ظرفیت نیروی انسانی کارآمد و جوان و تحصیل کرده در کرمان وجود دارد.

حجت‌الاسلام رئیسی وجود ۱۰۰ مرکز دانشگاهی و آموزش عالی و پرورش نیروی انسانی در استان را از ظرفیت‌های بزرگ استان دانست و گفت: با وجود این ظرفیت‌ها، بیکاری، فقر و محرومیت به ویژه در جنوب کرمان زیبنده نیست و با وجود این ظرفیت‌ها بیکاری در کرمان مفهومی ندارد.

وی ادامه داد: با کمک و مشارکت مردم دولت مصمم است هم در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و هم در جهت رفع فقر و محرومیت که چهره زیبای استان را بد جلوه می‌دهد، اقدام کند.

رئیس جمهور سرمایه گذاری در استان به ویژه جنوب استان را حائز اهمیت دانست و گفت: شراکت مردم در معادن به نحوی که بتوان به نفع مردم مشکلات را رفع کرد در برنامه کاری دولت است.

حجت‌الاسلام رئیسی بیان کرد: وظیفه ما بود که به همه شهرستان‌ها سر بزنیم اما ‌در این سفر دو روزه فرصت حضور در همه شهرستان‌ها نیست و در فرصت دیگری در خدمت مردم در شهرستان‌های دیگر خواهیم بود.

 
 

 

آیت الله رییسی بیان کرد:  همه تلاش خود را خواهیم کرد تا این مصوبات اجرایی شود و از مردم عزیز استان عذرخواهی می کنم که وظیفه داشتم به همه شهرستان ها سر بزنم اما شرایط امروز اجازه نمی دهد و در فرصت دیگری به شهرستان های استان خواهم رفت زیرا در این سفر علی القاعده به یکی دو شهر بیشتر نمی توانم بروم اما بقیه شهرها را بدهکار هستیم تا خدمت مردم عزیز برسیم.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha