کد خبر: 4077451
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۷

مدارس ایمن جایگزین کلاس‌های کانکسی در بم می‌شود

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مدارس ایمن در شهرستان بم به جای مدارس کانکسی احداث می‌شوند گفت: اعتبار مورد نظر برای احداث مدارس تامین شده که بخشی از این اعتبار توسط وزارتخانه، ۴۰ درصد بقیه توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و بخشی نیز توسط خیرین تامین خواهد شد.

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش

به گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش کرمان، یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش که به عنوان نماینده هیئت دولت در شهرستان بم حضور دارد بیان کرد: اعتبار احداث یک مدرسه در بم از هفته آینده ابلاغ می‌شود.

وی با بیان اینکه ۲ مدرسه کانکسی در شهر بم وجود دارد که با احداث مدرسه ایمن دانش‌آموزان این مدارس کانکسی در این مدرسه مستقر خواهند شد، به بازدید خود از مدارس کانکسی در بم اشاره کرد و گفت: ۹ مدرسه کانکسی در شهر بم وجود دارد و این مدارس ۲۲ کلاس درس دارند که در هر کلاس ۱۰ دانش‌آموز حضور دارند و اداره نوسازی مدارس تعهد کرده در اسرع وقت این مدارس را به کلاس‌های ایمنی تبدیل کند.

نوری همچنین درباره مجتمع فرهنگی آموزشی این شهرستان که سال۸۴ شروع به ساخت شده و با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی همچنان بلاتکلیف مانده است بیان کرد: این مجتمع به بیش از هشت میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که با توجه به پیچیدگی کار فعلا چهار میلیارد تومان اعتبار برای آن در نظر گرفته خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش درباره خانه معلم این شهرستان که از زلزله سال ۸۲ تخریب شده و هنوز احداث نشده است نیز گفت: به دلیل اینکه مجتمع فرهنگی آموزشی این شهرستان یک مرکز جامع محسوب می‌شود فعلا برای خانه معلم تصمیمی اتخاذ نمی‌شود.

نوری همچنین درباره کارخانه تولید شیر که توسط خیران در هنرستان کارودانش دخترانه احداث شده بود گفت: این کارخانه با ظرفیت تولید روزانه چهار تن در روز در بخش پاستوریزه و هموژنیزه احداث شده و متاسفانه سال‌ها بلااستفاده مانده است.

وی گفت: به دلیل اینکه این کارخانه تاکنون به بهره‌برداری نرسیده و دستگاه‌ها نیز از چرخه تولید خارج شده بودند، راه اندازی و بهره‌برداری این کارخانه و نگهداری آن‌ها در دستور کار قرار خواهد گرفت‌. از دانش‌آموزان هنرستانی شهرستان بم نیز کمک گرفته می‌شود تا این مکان به هنرستان تولید کشاورزی تبدیل شود.

وزیر آموزش و پرورش درباره کمبود فضای آموزشی در این شهرستان نیز تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش موظف است کمبود فضای آموزشی را جبران کند و این کمبود فضا در استان توسط آموزش پرورش استان و نوسازی مدارس بررسی می‌شود تا در اعتبارات سالانه در نظر گرفته شود.

وی همچنین در بازدید از پژوهش‌سرای رازی این شهرستان قول اهدای دستگاه نانو باهدف تکمیل بیشتر فعالیت‌های این مرکز را داد و همچنین طی تماس با مسئولان اپراتور همراه اول از آنان خواست تا پشتیبانی این مرکز توسط این اپراتور به صورت ویژه انجام شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha