کد خبر: 4074034
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۶
امام‌جمعه کرمان:

نماز جمعه نماد وحدت اسلامی را به تصویر می‌کشد

امام جمعه کرمان با بیان اینکه نماز جمعه نماد وحدت اسلامی را به تصویر می‌کشد، گفت: نماز جمعه بزرگترین فرصت برای خنثی کردن بحران‌ها است و در بحران‌های مختلفی که برای نظام جمهوری اسلامی پیش آمده، نماز جمعه توانسته بحران‌ها را خنثی و فتنه‌ها را خاموش کند.

تجدید میثاق اعضای ستاد نماز جمعه کرمان با آرمان‌های امام(راحل) و شهدا

به گزارش ایکنا از کرمان، به مناسبت ۵ مردادماه سالروز اقامه نخستین نماز جمعه کشور در سال ۱۳۵۸، آیین تجدید میثاق اعضای ستاد نماز جمعه کرمان با آرمان‌های امام(راحل) و شهدا امروز، ۶ مردادماه در گلزار شهدای کرمان برگزار شد.

حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان در حاشیه این مراسم و در جمع خبرنگاران بیان کرد: به مناسبت سالگرد پنجم مرداد و اقامه نخستین نماز جمعه در کشور به دستور امام خمینی(ره) هرساله برنامه‌های متعددی در سطح کشور برگزار می‌شود.

وی افزود: امروز و در نخستین برنامه بزرگداشت ۵ مرداد، به همت ستاد نماز جمعه کرمان قبور شهدای مطهر به‌ ویژه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و مرحوم آیت‌الله سید یحیی جعفری که نزدیک به چهار دهه اقامه نماز جمعه شهر کرمان را به عهده داشت، انجام شد.

امام جمعه کرمان در ادامه در خصوص جایگاه نماز جمعه بیان کرد: نماز جمعه جایگاهی عبادی سیاسی دارد و عبادتی است که هر هفته مردم را دور هم جمع می‌کند تا هم مردم در جریان مسائل روز کشور و جهان اسلام قرار گیرند و هم عبادتی جمعی است که نماد وحدت اسلامی را به تصویر می‌کشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان در خصوص عملکرد نماز جمهه پس از انقلاب گفت: نماز جمعه بزرگترین فرصت برای خنثی کردن بحران‌ها است و در بحران‌های مختلفی که برای نظام جمهوری اسلامی پیش آمده، نماز جمعه توانسته بحران‌ها را خنثی و فتنه‌ها را خاموش کند.

حجت‌الاسلام علی حسنی‌سعدی، مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان کرمان در این مراسم بیان کرد: نماز جمعه یک میعادگاه خاص و یک جریان استثنائی است که در باب فلسفه و اهمیت آن غفلت شده و باید به آن توجه شود.

وی با بیان اینکه در روایات نماز جمعه محلی برای بخشش گناهان معرفی شده است، گفت: کسانی که در برگزاری نماز جمعه خدمت می‌کنند اجر الهی بسیار زیادی دارند بنابراین اهمیت بُعد عبادی و فضیلتی نماز جمعه باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان با بیان اینکه کسانی که در نماز جمعه خدمت می‌کنند باید قدر خود را بدانند زیرا کار ارزشمندی انجام می‌دهند، گفت: کسانی که در ستاد نماز جمعه خدمت می‌کنند باید دقت داشته باشند و آگاهی خود را افزایش دهند تا خدمتی که ارائه می‌دهند آگاهانه باشد.

حجت‌الاسلام حسنی‌سعدی افزود: نماز جمعه شهر کرمان نماز جمعه شهر سردار دلها است و مهمانان زیادی در نماز جمعه کرمان شرکت می‌کنند که این امر وظیفه متولیان برپایی نماز جمعه را سنگین‌تر می‌کند، بنابراین باید برنامه‌ریزی کنیم که میزبان خوبی باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha